PDA

Επιστροφή στο Forum : Εκπαίδευση - Εισαγωγή Σπουδαστών ΑΕΝ

Σελίδες : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13

billl
03-07-2009, 12:26
http://www.yen.gr/wide/yen.chtm?prnbr=33185 αυτα ειναι τα αποτελεσματα του 2008

newsman
03-07-2009, 13:32
http://www.yen.gr/wide/yen.chtm?prnbr=33185 αυτα ειναι τα αποτελεσματα του 2008

πολυ χαμηλές βαθμολογίες....με πανελλήνιες είχαν μπει?γιατι εγώ πάτωσα πανελλήνιες αλλά έχω απολυτήριο 13,1 μαζι με το lower 14,1.Έχω είδη ετοιμάσει τα δικαιολογιτικά μου με κρίνανε ικανό και το μόνο που μένει ειναι να πάω ασπρόπυργο να τα καταθέσω μαζί με την αίτηση.Τελικά έχω ελπίδες ή μπα?

haytek
03-07-2009, 13:35
έχεις φίλε και πολλές μάλιστα...
μην είσαι χαζός..τράβα κάνε τα χαρτιά σου..
μην το βλέπεις απαισιόδοξα..

billl
03-07-2009, 13:47
εχεις μεγαλες ελπιδες..εγω πιο λιγα μορια βγαζω..

marios.sp
03-07-2009, 13:58
Επιτελους πηγα στον Ασπροπυργο και κατεθεσα τα χαρτια!!αντε καλη επιτυχια σε ολους!

JODYLE
04-07-2009, 05:18
Καλησπέρα κι από μένα παιδιά...Θα ήθελα κάποιες διευκρινίσεις να μου πείτε...Κατ' αρχάς είμαι στο 10% των πολύτεκνων.Επίσης λόγω μιας εκκρεμότητας που είχα δεν κατάφερα καν να αρχίσω να συλλέγω δικαιολογητικά νωρίτερα...Οπότε αναγκαστικά ξεκινάω από Δευτέρα τον αγώνα και έχω στην διάθεσή μου 4 μέρες(09/07 είναι η τελευταία μέρα κατάθεσης δικαιολογητικών).Με καίνε πολύ οι Υγειονομικές εξετάσεις,από την άποψη του αν θα προλάβω να τις ολοκληρώσω σε αυτό το διάστημα που έχω και επίσης(θα ακουστεί λίγο χαζό)αν πρέπει να απευθυνθώ κάπου συγκεκριμένα γι'αυτές. Ακόμη, μπορώ να δηλώσω ότι θέλω να συμμετέχω και με βαθμό απολυτηρίου αλλά και με το 10% ή θα πρέπει να επιλέξω ένα από τα δύο?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

By the way,εδώ και ένα 2ωρο διαβάζω τις 60(+...) σελίδες που "συμπληρώνετε" με post αγωνίας, δίψας για επιτυχή εισαγωγή και αγάπης προς την θάλασσα...όπως και να έχει εύχομαι σε όλους ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!:D

Pavliaris
04-07-2009, 21:54
Pedia kalispera sas exw kapoies erotisis eimai apofitos ΕΠΑΛ exw kai apolutirio alla kai ptuxio eidikotitas texnikos upologistwn.
1)To ptuxio tis eidikotitas to pira me 15,3 ,mou dinei kapoia extra moria i mpa...?
2)To apolutirio to pira me 13,9 kai eimai kai apo 3tekni oikogeneia exw kamia pithanotita na me paroun???

billl
04-07-2009, 21:56
δες τις βασεις φιλε...εχω γραψει σε προηγουμενο ποστ τον συνδεσμο..

billl
04-07-2009, 21:59
δες τις βασεις φιλε...εχω γραψει σε προηγουμενο ποστ τον συνδεσμο..
η κατηγορια σου ειναι 32/4 νομιζω

marios.sp
05-07-2009, 16:25
Παιδια αυτοι που ειναι απο ΕΠΑΛ ανηκουν στην ΠΡΩΤΗ η στην ΔΕΥΤΕΡΗ κατηγορια??

Έλενα
07-07-2009, 14:02
Καλησπέρα,θα ήθελα να κάνω μκα ερώτητηση και αν ακούει κάποιος που είναι ήδη σε κάποια ΑΕΝ και γνωρίζει ας μου απαντηήσει.
Εκτός από τις υγειονομικες εξετάσεις που εναι απαραίτητες ωστε να εισαχθεί κάποιος υποψήφιος στην ΑΕΝ γίνονται και κατα τη διαρκεια φοιτησής του αφού εισαχθει στη σχολή υγ.εξετάσεις?Και αν ναι σε ποιο στάδιο της φοιτησής του γίνονται?
Όποια πληροφορία θα μου ήταν πολύ χρήσιμη.

Ευχαριστώ,
Παναγιώτης

κοιταξε εγω τελειωσα το πρςτο 6μηνο στη σχολή της Πρεβεζας μέχρι στιγμης η μονη εξεταση που καναμε ήταν για κολύμβηση, τίποτα άλλο. Τωρα για τα υπόλοιπα 6μηνα δε ξέρς... ελπίζω να σε βοήθησα!

Έλενα
07-07-2009, 14:24
α παιδιά επίσης όσοι ετοιμαζεστε για υγειονομικες η ακτινογραφία πρέπει να είναι από δημόσιο νοσοκομειο, από ιδιωτικό δε την δέχονται!! υπάρχει περίπτωση να σας στείλουν σε ένα νοσοκομείο στην ομόνεια, πηγαίντε εκεί γιατί και γρήγορα θα σας την βγάλουν και φτηνά. Επίσης στην ακτινογραφία να ζητήσετε από το γιατρό την ιατρική γνωμάτευση και να έχετε φωτογραφία μαζί σας. Τέλος το κάπνισμα δε παίζει κανένα ρόλο, και εγω καπνίζω 7 χρόνια από 2 πακετα prince την ημέρα και δεν μου είπαν τιποτα...
Αντε και καλή τύχη σε όλους!!!

Pavliaris
07-07-2009, 15:41
Eλενα το πρωτο σου ταξιδι αν επιτρεπεται σε τι πλοιο το εκανες???

Έλενα
07-07-2009, 15:51
xaxa akoma den exw paei taksidi... persi perasa sti sxoli kai de vrika etaireia na mparkarw... twra perimenw na dw ti tha ginei...

Pavliaris
07-07-2009, 15:57
xaxa akoma den exw paei taksidi... persi perasa sti sxoli kai de vrika etaireia na mparkarw... twra perimenw na dw ti tha ginei...

α κριμα δεν πειραζει υπομονη!!! δεν μπορεις να το κανεις τωρα???

Έλενα
07-07-2009, 16:14
α κριμα δεν πειραζει υπομονη!!! δεν μπορεις να το κανεις τωρα???
ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΝΑΙ ΤΟ ΚΑΝΩ... ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕ ΒΡΙΣΚΩ........

Pavliaris
07-07-2009, 16:19
ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΝΑΙ ΤΟ ΚΑΝΩ... ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕ ΒΡΙΣΚΩ........

Γιατι αφου εχω ακουσει οτι ειναι ευκολο!!!???

Έλενα
07-07-2009, 16:22
ΧΑΧΑ ΚΑΙ ΓΩ ΑΥΤΟ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ... ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ...

Pavliaris
07-07-2009, 16:29
ΧΑΧΑ ΚΑΙ ΓΩ ΑΥΤΟ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ... ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ...

Σε αυτο εχεις ενα δικιο οτι μαλλον για τισ κοπελες ειναι ποιο δυσκολα!!! σε τι πλοιο θες να πας γκαζαδικο?

Έλενα
07-07-2009, 16:31
ΦΟΡΤΗΓΟ ΓΚΑΖΑΔΙΚΟ ΚΟΝΤΕΙΝΕΡ... ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ...

Pavliaris
07-07-2009, 16:33
ΦΟΡΤΗΓΟ ΓΚΑΖΑΔΙΚΟ ΚΟΝΤΕΙΝΕΡ... ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ...

ααα μπραβο δυσκολα ακους κοπελα να θελει να παει σε τετοια πλοια...ελπιζω καποια στιγμη να σε πετυχω σε κανα πλοιο! σε ποια σχολη εισαι???

jimmis
07-07-2009, 18:43
paidia, gia tin sxoli tis udras endiaferomai... apo a8ina eimai... piga simera k xemperdepsa me ta igeionomika, aurio pairnw apotelesmata k ta kata8etw sti sxoli.... mporei kapoios na mou dwsei liges plirogfories gia tin sxoli stin udra???? einai kaneis pou 8elei na paei ekei?????? exw akousei oti apla i sxoli ta spaei

marios.sp
07-07-2009, 18:52
Παιδια εχουμε βγει λιγο εκτος θεματος νομιζω!!

jimmis
07-07-2009, 18:55
file m ti na s pw?? egw gia tin ekpaideusi stin udra rwtaw... twra ec ti les.....

marios.sp
07-07-2009, 19:12
file m ti na s pw?? egw gia tin ekpaideusi stin udra rwtaw... twra ec ti les.....

Τοτε ποσταρε καλυτερα εδω!
http://www.nautilia.gr/forum/showthread.php?p=228490#post228490

Kaptain_Kris
09-07-2009, 11:52
Εκεί θα στο βγάλουν φωτοτυπία και θα στο επικυρώσουν.

Εγώ πήγα και έκανα τα χαρτιά μου απλώς έχω μία απορία. Όταν λές επικύρωση πως την εννοείς? Βάζουν σφραγίδα? Εμένα το μόνο που έκαναν είναι ότι έβγαλαν φοτοτυπία την γνωμάτευση και έγραψαν ότι το προτότυπο βρίσκεται στο φάκελο ΜΑΚ ΧΧΧ . Δεν πλήρωσα τίποτα, μόνο για τη δήλωση για την εξέταση στο κολίμπι πλήρωσα.

perlasmeister
09-07-2009, 13:13
Εγώ πήγα και έκανα τα χαρτιά μου απλώς έχω μία απορία. Όταν λές επικύρωση πως την εννοείς? Βάζουν σφραγίδα? Εμένα το μόνο που έκαναν είναι ότι έβγαλαν φοτοτυπία την γνωμάτευση και έγραψαν ότι το προτότυπο βρίσκεται στο φάκελο ΜΑΚ ΧΧΧ . Δεν πλήρωσα τίποτα, μόνο για τη δήλωση για την εξέταση στο κολίμπι πλήρωσα.

paidia sorry alla ego teleiosa me tis iatrikes eksetaseis kai tha pao sti sxoli na katatheso ta xartia meta prepei na pao kai gia kolymvisi?(eimai stin triti katigoria)

marios.sp
09-07-2009, 13:29
paidia sorry alla ego teleiosa me tis iatrikes eksetaseis kai tha pao sti sxoli na katatheso ta xartia meta prepei na pao kai gia kolymvisi?(eimai stin triti katigoria)

Οχι perlsmeister..οταν θα περασεις στην σχολη κατα την διαρκεια του πρωτου εξαμηνου θα εξεταστεις στην κολυμβηση!

perlasmeister
09-07-2009, 13:32
Οχι perlsmeister..οταν θα περασεις στην σχολη κατα την διαρκεια του πρωτου εξαμηνου θα εξεταστεις στην κολυμβηση!

a ok giati eixa berdeftei

haytek
09-07-2009, 14:04
a ok giati eixa berdeftei

Η κολύμβηση περνά σε τελευταία μοίρα ρε..Εξάλλου τυπικό είναι το θέμα αυτό...Αυτό μου καίει όλους τους νέους τώρα , θανάση , είναι να περάσουμε!
τα υπόλοιπα έρχονται:p

marios.sp
09-07-2009, 14:16
Η κολύμβηση περνά σε τελευταία μοίρα ρε..Εξάλλου τυπικό είναι το θέμα αυτό...Αυτό μου καίει όλους τους νέους τώρα , θανάση , είναι να περάσουμε!
τα υπόλοιπα έρχονται:p

Οντως η κολυμβηση δεν ειναι και τιποτα το τρομερο!!ολοι θα περασουμε παιδια μην αγχωνεστε!

Pavliaris
09-07-2009, 15:04
Etsi exw akousei kai egw oti den einai tpt!!! Sto polemiko nautiko gia paradeigma tous eixane 50metra na ta kanoun se 2 lepta kai oloi ta kanane se 1 lepto to polu!!!

φανούλα
09-07-2009, 21:36
Παιδια αυτοι που ειναι απο ΕΠΑΛ ανηκουν στην ΠΡΩΤΗ η στην ΔΕΥΤΕΡΗ κατηγορια??
ΔΕΥΤΕΡΗ κατηγορία;)

Εμένα μου βάλανε και ένα πράγμα σαν γραμματόσημο και σφραγίδα.

LIZZIE
09-07-2009, 21:54
ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΛΥΜΠΗΣΕΙ ΛΟΓΩ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΩΝ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ" ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?

φανούλα
09-07-2009, 21:57
Θα τους πάρει και θα τους σηκώσει αν έχουν αντιρρήσεις:mrgreen::mrgreen: Δημοκρατικά πράγματα:D:rolleyes:......

marios.sp
09-07-2009, 22:02
Φανουλα οι βασεις για τα ΕΠΑΛ ειναι διαφορετικες απο οτι στο ενιαιο??

φανούλα
09-07-2009, 22:32
Εσάς η βάση είναι γύρω στα 10.000 μόρια και εμάς στα 1.000!! Δεν είναι σημαντική η διαφορά...

marios.sp
09-07-2009, 22:34
Εσάς η βάση είναι γύρω στα 10.000 μόρια και εμάς στα 1.000!! Δεν είναι σημαντική η διαφορά...

Οχι αλλο λεω...εγω λεω για τις βασεις που θα βγουν τον Αυγουστο!!

φανούλα
09-07-2009, 22:37
Εσάς είναι πιο χαμηλή νομίζω, δε θυμάμαι ακριβώς αλλά πρέπει να είναι κάτω από τα 10.000, ενώ εμάς είναι κάπου στα 1.010 μόρια περίπου:cool:;)

marios.sp
09-07-2009, 22:39
Εσάς είναι πιο χαμηλή νομίζω, δε θυμάμαι ακριβώς αλλά πρέπει να είναι κάτω από τα 10.000, ενώ εμάς είναι κάπου στα 1.010 μόρια περίπου:cool:;)

Α οκ αυτο ηθελα να ξερω!δηλαδη οι βασεις ειναι διαφορετικες!!

LIZZIE
11-07-2009, 17:05
Α οκ αυτο ηθελα να ξερω!δηλαδη οι βασεις ειναι διαφορετικες!!παιδια να ρωτησω κατι σε εμασ που μπαινουμε με πανελληνιεσ δεν μετρανε μορια οι ξενεσ γλωσσεσ; πχ εγω εχω και τα αγγλικα (lower)και τα γερμανικα (goethe)θα μετρησουν;

dpse
11-07-2009, 20:40
Lizzie ap oso gnwrizw oi kenes glwses dinoun parapanw moria se emas me to apolytirio..

Ante me to kalo na mpoume oloi ton septemvri!!!

marios.sp
12-07-2009, 10:15
παιδια να ρωτησω κατι σε εμασ που μπαινουμε με πανελληνιεσ δεν μετρανε μορια οι ξενεσ γλωσσεσ; πχ εγω εχω και τα αγγλικα (lower)και τα γερμανικα (goethe)θα μετρησουν;

Οχι lizzie μονο αυτους που ανηκουν στην τριτη γενικη κατηγορια...δηλαδη με απολυτηριο!νομιζω παντως πως σου ανεβαζουν τον βαθμο του πτυχιου οταν το παρεις με το καλο!(αν και δεν ειμαι και σιγουρος)

elli
13-07-2009, 14:04
γεια σας παιδιά. Έδωσα φέτος πανελλήνιες αλλα ενω είχα δηλώσει για πολύ υψηλόβαθμες στρατιωτικές σχολές τελικά δεν πήγα καλά και δεν πήγα να δώσω τα αθλήματα. Σκέφτηκα τις ΑΕΝ. Έχω τα απαιτούμενα μόρια. Χρειάζονται εξετάσεις υγειονομικές και αθλήματα? Αν ναι μπορώ να τα δώσω τωρα?

Angus
13-07-2009, 14:35
με πανελληνιες ξεχνα την ΑΕΝ αφου περασε ο χρονος και δε μπορεις να κανεις αιτηση...μπορεις να προσπαθησεις με το απολυτηριο σου

elli
13-07-2009, 15:51
Έχω απολυτήριο 17,1 C2 αγγλικά και γερμανικα, Β2 γαλλικα και ECDL. Μετράνε? Πότε μπορώ να κάνω αίτηση με το απολυτήριο?

Angus
13-07-2009, 16:05
μεχρι τον αυγουστο....μπες εδω και κατεβασε την προκυρηξη για να δεις περισσοτερα http://www.yen.gr/wide/yen.chtm?prnbr=34506

marios.sp
13-07-2009, 20:09
Έχω απολυτήριο 17,1 C2 αγγλικά και γερμανικα, Β2 γαλλικα και ECDL. Μετράνε? Πότε μπορώ να κάνω αίτηση με το απολυτήριο?

Μεχρι τον Σεπτεμβριο μπορεις να κανεις την αιτηση!θα πρεπει πρωτα να περασεις απο υγειονομικες εξετασεις και μετα να πας να κανεις την αιτηση με τα απαραιτητα εγγραφα που αναφερονται στην προκυρηξη...

Pavliaris
14-07-2009, 11:58

Loipon file pigene se ena dimosio nosokomeio vgale mia aktinografia (4euro tha sou paroun) kai pes tous na sou surapsoun panw mia fotografia sou kai na tin sfragisoun!!! Meta pare ti tutotita sou 2fotografies kai tin aktinografeia me tin gnomatevsi kai pigene 2as Merarxeias ston peiraia 8o orofo kai pes tous na sou dwsoun parapemptiko gia na pas na peraseis ugionomikes exetaseis! Oi giatroi einai kathe triti kai paraskevi. Tha sou poune pou tha pas alla otan tha pas giatrous pare mazi tin gnomatevsi tin tautotita kai to xarti pou sou dwsane stin 2as merarxias! Afou perasei tous giatrous (pathologo,ofthalniatro)<<ama se rotane an exeis kapoio xtipima i kati lege sunexeia oxi>> afou teliwseis tha sou poune pote tha pareis to xarti oti eisai ok! otan to pareis pas aspropurgo me mia epikiromeni fototupia tis tautotitas sou ta diplwmata twn glwswn pou exeis to apolutirio kai to xarti pou pires oti esai ok kai kaneis tin etisi. auta elpizw na voithisa kali epituxia!

marios.sp
14-07-2009, 13:20
Loipon file pigene se ena dimosio nosokomeio vgale mia aktinografia (4euro tha sou paroun) kai pes tous na sou surapsoun panw mia fotografia sou kai na tin sfragisoun!!! Meta pare ti tutotita sou 2fotografies kai tin aktinografeia me tin gnomatevsi kai pigene 2as Merarxeias ston peiraia 8o orofo kai pes tous na sou dwsoun parapemptiko gia na pas na peraseis ugionomikes exetaseis! Oi giatroi einai kathe triti kai paraskevi. Tha sou poune pou tha pas alla otan tha pas giatrous pare mazi tin gnomatevsi tin tautotita kai to xarti pou sou dwsane stin 2as merarxias! Afou perasei tous giatrous (pathologo,ofthalniatro)<<ama se rotane an exeis kapoio xtipima i kati lege sunexeia oxi>> afou teliwseis tha sou poune pote tha pareis to xarti oti eisai ok! otan to pareis pas aspropurgo me mia epikiromeni fototupia tis tautotitas sou ta diplwmata twn glwswn pou exeis to apolutirio kai to xarti pou pires oti esai ok kai kaneis tin etisi. auta elpizw na voithisa kali epituxia!

Και κατι ακομα το διπλοτυοπο εισπραξης δημοσιου ταμειου(31,17) που θα δωσει ο φιλος στην δευτερας μεραρχιας!και οτι το διπλωμα των αγγλικων(τα αλλα δεν τους ενδιαφερουν)θα πρεπει να το επυκηρωσει!πχ αν ειναι το michigan θα πρεπει να παει στην ελληνοαμερικανικη ενωση!!!

soiled
14-07-2009, 13:39
με πανελληνιες ξεχνα την ΑΕΝ αφου περασε ο χρονος και δε μπορεις να κανεις αιτηση...μπορεις να προσπαθησεις με το απολυτηριο σου

Οπα, τι εννοεις? Δηλαδη επρεπε να κανουμε και κατι αλλο εκτος απο το να δηλωσουμε την ΑΕΝ στο μηχανογραφικο?!

marios.sp
14-07-2009, 13:49
Οπα, τι εννοεις? Δηλαδη επρεπε να κανουμε και κατι αλλο εκτος απο το να δηλωσουμε την ΑΕΝ στο μηχανογραφικο?!

Βεβαια φιλε!!θα επρεπε να πας να περασεις γιατρους και να πας να κανεις αιτηση στην σχολη!!!

soiled
14-07-2009, 13:54
Βεβαια φιλε!!θα επρεπε να πας να περασεις γιατρους και να πας να κανεις αιτηση στην σχολη!!!

Μα αυτα δεν τα κανουμε οταν παμε για εγγραφη τον Σεπτεμβρη?

marios.sp
14-07-2009, 13:55
Μα αυτα δεν τα κανουμε οταν παμε για εγγραφη τον Σεπτεμβρη?

Οχι!δεν σας εδωσαν την προκυρηξη στο σχολειο σας???η ημερομηνια για οσους πηγαινουν με πανελληνιες περασε!τωρα μπορεις να κανεις αιτηση με απολυτηριο!

soiled
14-07-2009, 14:01
Τι να μας δωσουν λεει? Ποοο... :(
Ελεος, και το χα πει στην διευθηντρια οτι θελω να περασω εκει και δεν μου ειπε τιποτα..!!!

Τωρα δηλαδη, δεν παιζει να περασω καθολου στις ΑΕΝ ε? Ελπιζω δηλαδη να μην περασω... γιατι αν μπω, και δεν μπορω να εγγραφω... σημαινει οτι εχασα ολη την χρονια τσαμπα!

Ποπο καρα-αγχωθηκα τωρα :(

marios.sp
14-07-2009, 14:03
Τι να μας δωσουν λεει? Ποοο... :(
Ελεος, και το χα πει στην διευθηντρια οτι θελω να περασω εκει και δεν μου ειπε τιποτα..!!!

Τωρα δηλαδη, δεν παιζει να περασω καθολου στις ΑΕΝ ε? Ελπιζω δηλαδη να μην περασω... γιατι αν μπω, και δεν μπορω να εγγραφω... σημαινει οτι εχασα ολη την χρονια τσαμπα!

Ποπο καρα-αγχωθηκα τωρα :(

Ηρεμησε φιλε!απολυτηριο ποσο εχεις?

soiled
14-07-2009, 14:04
15 γ.μ.ο εβγαλα. Εχω και lower, κανω τιποτα?

EDIT: Υπαρχει περιπτωση να με βαλουν στην σχολη αφου δεν τους εχω παει τα χαρτια? Γιατι θα ειναι βλακεια να χασω τοσες αλλες σχολες που ειχα δηλωση και μπορουσα να περασω :(

Pavliaris
14-07-2009, 14:15

EDIT: Υπαρχει περιπτωση να με βαλουν στην σχολη αφου δεν τους εχω παει τα χαρτια? Γιατι θα ειναι βλακεια να χασω τοσες αλλες σχολες που ειχα δηλωση και μπορουσα να περασω :(

koita na deis file me to apolutirio sou sugoura mpeneis se kapoia sxoli AEN apla den xerw an mpeneis aspropurgo gt ekei pane oloi me meso...

marios.sp
14-07-2009, 14:18

Θα πας στον Πειραια στην οδο 2ας Μεραρχιας στον 8ο οροφο εχοντας μαζι σου

1)2 φωτογραφιες
2)Ακτινογραφια θωρακος με ιατρικη γνωματευση η οποια θα εχει μια φωτογραφια σου και μια σφραγιδα απο το νοσοκομειο
ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟ!!!!
3)Διπλοτυπο εισπραξης δημοσιου ταμειου που κοστιζει 31,17 ευρω και το βρισκεις στην εφορια!!
4)Tην ταυτοτητα σου

Οταν τα δωσεις αυτα θα σου δωσουν ενα παραπεμτικο και θα σου πουνε να πας στην Γρηγοριου Λαμπρακη 150 στο Πασαλιμανι.Οταν φτασεις μεσα θα εχεις μαζι σου τα εξης
1)Ακτινογραφια θωρακος με ιατρικη γνωματευση η οποια θα εχει μια φωτογραφια σου και μια σφραγιδα απο το νοσοκομειο.ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟ!!!!
2)Φωτοτυπια της ταυτοτητας
3)Φωτοτυπια της γνωματευσης της ακτινογραφιας
4)2 φωτογραφιες
5)Ταυτοτητα

Αφου τους δωσεις αυτα τα χαρτια θα σου πουνε να περιμενεις..
Μετα απο λιγη ωρα θα σε περασουν απο παθολογο και οφθαλμιατρο!και θα πας μετα απο 4 μερες στην 2ας μεραρχιας και θα παρεις ενα χαρτι οτι εισαι οκ!!!

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ-->>>ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΚΑΘΕ ΤΡΙΤΗ ΚΑΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ!!!ΟΧΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ!!!Οποτε αν ειναι να πας καλο θα ειναι να πας ειτε Τριτη η Παρασκευη!!

Αφου παρεις το χαρτι οτι εισαι οκ θα πας στην σχολη ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ(Αν καποια αλλη ειναι πιο κοντα πηγαινε στην πιο κοντινη)
εχωντας μαζι σου

1)Την γνωματευση των γιατρων που θα λεει οτι εισαι οκ!!
2)Το απολυτηριο
3)Αν εχεις lower θα πρεπει να πας φωτοτυπια επικυρωμενη!(ισχυει μονο για αυτους που μπαινουν με απολυτηριο)

Αυτα!!και θα συμπληρωσεις μια αιτηση και τελος!!!

marios.sp
14-07-2009, 14:19
koita na deis file me to apolutirio sou sugoura mpeneis se kapoia sxoli AEN apla den xerw an mpeneis aspropurgo gt ekei pane oloi me meso...

Οχι και ολοι!!!

Pavliaris
14-07-2009, 14:20
Οχι και ολοι!!!

otan lew oloi enow oti apo tous 55 tis tritis genikis katigorias me apolutirio pou tha paroun oi 55 tha einai me meso!

Pavliaris
14-07-2009, 14:22
Μετα απο λιγη ωρα θα σε περασουν απο παθολογο και οφθαλμιατρο!και θα πας μετα απο 4 μερες στην 2ας μεραρχιας και θα παρεις ενα χαρτι οτι εισαι οκ!!!

egw to pira tin idia mera to xarti apo oti ematha to perneis analoga me poso kosmo exoun...

marios.sp
14-07-2009, 14:25
Ελπιζω να σε καλυψα και να σε βοηθησα!!

marios.sp
14-07-2009, 14:27
otan lew oloi enow oti apo tous 55 tis tritis genikis katigorias me apolutirio pou tha paroun oi 55 tha einai me meso!

Α ναι οκ αυτο μπορει να γινεται οντως!!

marios.sp
14-07-2009, 14:28
egw to pira tin idia mera to xarti apo oti ematha to perneis analoga me poso kosmo exoun...

Α οκ τοτε!!!γιατι οταν ειχα παει εγω ειχε 60-70 ατομα ασε!!

Pavliaris
14-07-2009, 14:30
Α οκ τοτε!!!γιατι οταν ειχα παει εγω ειχε 60-70 ατομα ασε!!
oooo prepei na perimenes poluuuuuuuu wra!!!!!!!

marios.sp
14-07-2009, 14:32
oooo prepei na perimenes poluuuuuuuu wra!!!!!!!

Καλα ασε!η πλακα ηταν που πηγα παρασκευη περιμενα απο 11.30 μεχρι 3..παω να περασω οφθαλμιατρο και μου λεει ελα την τριτη για επανεξεταση...
και ξαναπαω τριτη και περιμενα απο 11.30 μεχρι 4 και τελικα περασα!!

soiled
14-07-2009, 14:35
...

Ευχαριστω φιλε, εκανα copy το post σου γιατι απ'οτι φενεται ηταν πληρης! Ξανα ευχαριστω.

Με την ερωτηση που εκανα ξερεις τιποτα? Δηλαδη αφου δεν προκειται να με δεχτουν στις ΑΕΝ μεσω πανελληνιων... γινεται ομως να εισαχθω?

Δηλαδη: Εχω δηλωση χ σχολες και παιρναω στις χ/2. Μεσα στις χ/2 ειναι και οι ΑΕΝ. Και επειδη την ειχα βαλει σε υψηλο priority περναγα σιγουρα εκει. Αφου ομως δεν εχω κανει τα χαρτια/εγγραφη πιο πριν, γινεται να εισαχθω εκει? Γιατι αν γινει αυτο τοτε πανε χαμενες ολες οι αλλες σχολες που περναγα.

marios.sp
14-07-2009, 14:37
Ευχαριστω φιλε, εκανα copy το post σου γιατι απ'οτι φενεται ηταν πληρης! Ξανα ευχαριστω.

Με την ερωτηση που εκανα ξερεις τιποτα? Δηλαδη αφου δεν προκειται να με δεχτουν στις ΑΕΝ μεσω πανελληνιων... γινεται ομως να εισαχθω?

Δηλαδη: Εχω δηλωση χ σχολες και παιρναω στις χ/2. Μεσα στις χ/2 ειναι και οι ΑΕΝ. Και επειδη την ειχα βαλει σε υψηλο priority περναγα σιγουρα εκει. Αφου ομως δεν εχω κανει τα χαρτια/εγγραφη πιο πριν, γινεται να εισαχθω εκει? Γιατι αν γινει αυτο τοτε πανε χαμενες ολες οι αλλες σχολες που περναγα.

Δεν γινεται να περασεις μεσω πανελληνιων!θα μπεις στην 2η σχολη που εχεις δηλωσει αν πιανεις τα μορια!δηλαδη πχ αν εχεις δηλωσει 1η επιλογη ΑΕΝ και 2η Μηχανολογια και πιανεις τα μορια της μηχανολογιας θα πας μηχανολογια!!

soiled
14-07-2009, 14:47
Α οκ... εγιναν παλι ολα ροδινα ξαφνικα! :)

ΥΓ: Που ηξερες οτι ειχα δηλωση 2η μηχανολογια? oO :P

haytek
14-07-2009, 14:52
Δεν κατάλαβα καλά με μπερδέψατε...
εγώ δήλωσα στο μηχανογραφικό πρώτα ΑΕΝ και μετά ηλεκτρονικών...
σίγουρα αεν θα πιάσω γιατι έχει πιο χαμηλή βάση από ηλεκτρονικών..
όμως αν θέλω να πάω ηλεκτρονικών τελικά, μπορώ να πάω ή όχι ?

δηλαδή έχεις το περιθωριο να επιλέξεις σε ποια σχολή θα πας άσχετα με ποια σχολή πιάνεις πρώτη?

soiled
14-07-2009, 14:56
Οχι, θα πας στην 1η που πιανεις. Αφου εχεις δηλωση 1η την ΑΕΝ, και την πιανεις κιολας θα περασεις εκει. (Αν εχεις κανει αυτα... που δεν εκανα εγω, με την αιτηση κλπ δλδ.)

marios.sp
14-07-2009, 14:57
Α οκ... εγιναν παλι ολα ροδινα ξαφνικα! :)

ΥΓ: Που ηξερες οτι ειχα δηλωση 2η μηχανολογια? oO :P

Χαχαχα ε επειδη ειναι κοντα τα μορια με την Αεν το ειπα!!!:pχαχαχα!

Pavliaris
14-07-2009, 16:59

δηλαδή έχεις το περιθωριο να επιλέξεις σε ποια σχολή θα πας άσχετα με ποια σχολή πιάνεις πρώτη?

Kai na pianeis tin AEN san moria ean den exeis kaneis ta xartia sou gia na peraseis giatrous (exei lixei i dioria) den pas AEN pas stin epomeni epilogi sou!

Pavliaris
14-07-2009, 17:13
.......................

ΔΟΚΙΟΣ
14-07-2009, 18:47

to exeis skeftei kala gia na mpeis se yti ti sxoli?

haytek
15-07-2009, 23:24
ta exw kanei ta xartia mou edw kai 1 mina peripu....

nai to exw skeftei file mou oso den paei allo
ypo8etika rwtisa gia na kserw ti paizi

DiMa_GR
16-07-2009, 21:06
paidia kati .. 8elw boh8eia opwsdhpote .. phga smR gia ths e3etaseis kai exw muopia 3.5 k astugmatismo 1.0 .. prepei na kanw leizer ??
gt stn prokurh3h leei ta oria ein 4/10 - 4/10 h 5/10 - 3/10 gia autous "xwris gualia" .. plz mia grhgorh apanthsh .. apo kapoion pou 3erei sigoura .. :(

Pavliaris
16-07-2009, 21:50
paidia kati .. 8elw boh8eia opwsdhpote .. phga smR gia ths e3etaseis kai exw muopia 3.5 k astugmatismo 1.0 .. prepei na kanw leizer ??
gt stn prokurh3h leei ta oria ein 4/10 - 4/10 h 5/10 - 3/10 gia autous "xwris gualia" .. plz mia grhgorh apanthsh .. apo kapoion pou 3erei sigoura .. :(

File koita na deis auto den mporeis na to xereis sugoura tha to matheis otan pareis to xarti an eisai ok... Enan filo mou ton stilane gia leizer! Alla koita na deis enan allon ton perasane apla tou eipane mono gia mixanikos den mporei na xerei kaneis sugoura apo twra einai stin krisi tou giatrou!!!

DiMa_GR
16-07-2009, 22:38
File koita na deis auto den mporeis na to xereis sugoura tha to matheis otan pareis to xarti an eisai ok... Enan filo mou ton stilane gia leizer! Alla koita na deis enan allon ton perasane apla tou eipane mono gia mixanikos den mporei na xerei kaneis sugoura apo twra einai stin krisi tou giatrou!!!

tnx file ... ktlba ti paizei ! :@
o giatros 8elei na faei .. :P

marios.sp
16-07-2009, 22:42

Φιλε για πλοιαρχος με 3.5 μοιοποια δεν παιζει να σε παρουν!!τωρα για μηχανικων δεν μπορεις να ξερεις!αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να πας σε εναν οφθαλμιατρο και να του πεις βαλε με να δω αυτα που λεει η προκυρηξη...αν τα βλεπεις εχει καλως..αν οχι θα χρειαστεις λειζερ!!!

Pavliaris
16-07-2009, 23:51
tnx file ... ktlba ti paizei ! :@
o giatros 8elei na faei .. :P
akrivos!!! o filos to leizer to ekane se auton ton giatro tou edwse tilefona kai tettoia...

Pavliaris
16-07-2009, 23:53
Marie ti ginete ti kaneis??? exeis teliwsei esu me etiseis kai tetoia?

marios.sp
16-07-2009, 23:59
Marie ti ginete ti kaneis??? exeis teliwsei esu me etiseis kai tetoia?

Ναι ολα μια χαρα!!!εκανα και την αιτηση!εκανα και μηχανογραφικο!Περιμενουμε τωρα οπως ολοι τα αποτελεσματα τελη αυγουστου!

Pavliaris
17-07-2009, 00:01
Ναι ολα μια χαρα!!!εκανα και την αιτηση!εκανα και βιογραφικο!Περιμενουμε τωρα οπως ολοι τα αποτελεσματα τελη αυγουστου!

kai egw mia apo ta idia mono pou egw 15 semptemvriou tha parw ta apotelesmata gt paw me to apolutirio... Ante makari na mpoume kai na exoume kala taxidia na ginoume nautikoi me @@!!! kai esu spropurgo den thes?

marios.sp
17-07-2009, 00:15
kai egw mia apo ta idia mono pou egw 15 semptemvriou tha parw ta apotelesmata gt paw me to apolutirio... Ante makari na mpoume kai na exoume kala taxidia na ginoume nautikoi me @@!!! kai esu spropurgo den thes?

Ναι ασπροπυργο!ελπιζω να μπω ασπροπυργο!δεν πρεπει να ειναι και παρα πολλοι με πανελληνιες απο ενιαιο!

Pavliaris
17-07-2009, 00:16
Ναι ασπροπυργο!ελπιζω να μπω ασπροπυργο!δεν πρεπει να ειναι και παρα πολλοι με πανελληνιες απο ενιαιο!
malon den tha einai poloi gt den to protimoun kai poloi to epagelma.....

marios.sp
17-07-2009, 00:18
malon den tha einai poloi gt den to protimoun kai poloi to epagelma.....

Ναι!!οι πιο πολλοι μπαινουν με απολυτηριο η απο επαλ!

Pavliaris
17-07-2009, 00:20
Ναι!!οι πιο πολλοι μπαινουν με απολυτηριο η απο επαλ!

nai kai pali apo oti exw mathei oi poio polu to kanoun apla gia na kanoun kati kai telika meta to prwto taxidi tin kanoun!!! kai egw me apolutirio paw alla to ekana sunidita. einai krima omws autoi pou mpenoun gia na kanoun apla kati kai afinoun pedia apexw ta opoia pragmatika to theloun!!!

perlasmeister
17-07-2009, 13:53
nai kai pali apo oti exw mathei oi poio polu to kanoun apla gia na kanoun kati kai telika meta to prwto taxidi tin kanoun!!! kai egw me apolutirio paw alla to ekana sunidita. einai krima omws autoi pou mpenoun gia na kanoun apla kati kai afinoun pedia apexw ta opoia pragmatika to theloun!!!

pious afinoun ekso re paidia kathe xrono yparxei elleipsi ti mas lete tora

φανούλα
17-07-2009, 15:39
Ναι ολα μια χαρα!!!εκανα και την αιτηση!εκανα και βιογραφικο!Περιμενουμε τωρα οπως ολοι τα αποτελεσματα τελη αυγουστου!
Βιογραφικό??? Ίντα λες βρε άνθρωπε?! Κι εμείς μόνο στο μηχανογραφικό μείναμε τα καημένα! Χεχεχε, σε πειράζω βέβαια!!!

Pavliaris
17-07-2009, 16:14
pious afinoun ekso re paidia kathe xrono yparxei elleipsi ti mas lete tora
ne alla egw ematha oti stin sxoli tou aspropurgou xononte oloi oi vismaties kai argoter ta paratne enw pedia pou to axizoun me to apolutirio tous den mpenoun!!!!

φανούλα
17-07-2009, 16:21
Νομίζω πως υπερβάλεις λίγο φίλε... Κάθε χρόνο κοιτάνε να βάλουν μέσα ακόμα κι αυτούς που δεν έφτασαν τη βάση της σχολής μπας και τη γεμίσουν κι όχι επειδή είχαν βύσμα!! Ας χαλαρώσουμε λίγο και ο χρόνος που θα μπούμε στη σχολή δεν αργεί:D:D!!!

perlasmeister
17-07-2009, 16:36
Νομίζω πως υπερβάλεις λίγο φίλε... Κάθε χρόνο κοιτάνε να βάλουν μέσα ακόμα κι αυτούς που δεν έφτασαν τη βάση της σχολής μπας και τη γεμίσουν κι όχι επειδή είχαν βύσμα!! Ας χαλαρώσουμε λίγο και ο χρόνος που θα μπούμε στη σχολή δεν αργεί:D:D!!!

syfnono mazi sou fanoula i aen den proselkiei pollous spoudastes an koitaksete ta proigoumena xronia panta ypirxe ellipsi se oles tis aen tora den katalavaino giati exei dimiourgithei etsi ena periergo klima gia ton aspropyrgo

marios.sp
17-07-2009, 17:40
Βιογραφικό??? Ίντα λες βρε άνθρωπε?! Κι εμείς μόνο στο μηχανογραφικό μείναμε τα καημένα! Χεχεχε, σε πειράζω βέβαια!!!

Χαχαχαχα!!γραψε λαθος!!:p

DiMa_GR
17-07-2009, 21:02
Φιλε για πλοιαρχος με 3.5 μοιοποια δεν παιζει να σε παρουν!!τωρα για μηχανικων δεν μπορεις να ξερεις!αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να πας σε εναν οφθαλμιατρο και να του πεις βαλε με να δω αυτα που λεει η προκυρηξη...αν τα βλεπεις εχει καλως..αν οχι θα χρειαστεις λειζερ!!!

ti ennoeis " βαλε με να δω αυτα που λεει η προκυρηξη." ??? :confused:
plz help .. !

φανούλα
17-07-2009, 21:12
plz help .. !
Φίλε πρέπει να διαβάσεις την προκύρηξη για να καταλάβεις που πρέπει να πας ή να διαβάσεις το θέμα εδώ πέρα που έχουμε 1000οπει που πρέπει να πάτε οι Αθηναίοι για να περάσετε γιατρούς και να κάνετε τα χαρτιά σας!! Στον οφθαλμίατρο που λέει η προκύρηξη ξέρει τι να σε βάλει να δεις και εννοείται πως είσαι πάνω από τα όρια και αν θες να μπεις στη σχολή πρέπει να κανονήσεις μέσα στο καλοκαίρι να κάνεις ένα λέιζερ..

marios.sp
17-07-2009, 23:10
plz help .. !

Φιλε μου θελω να πω οτι μπορεις να πας σε οποιονδηποτε οφθαλμιατρο και να του δηξεις αυτα που λεει η προκυρηξη,δηλαδη να σε βαλει να δεις τα 4/10 τα 7/10...αν σου πει ο οφθαλμιατρος οτι δεν εισαι οκ(το πιο πιθανον αφου εχεις 3.5 μοιοποια!!)κανε λειζερ!

newsman
18-07-2009, 03:03
παιδιά επανέρχομαι και εγώ απο την μαυγευτική Κρήτη!Εγώ για όσους με θυμούντε πηγαίνω με το απολυτήριο μου.Έχω ετοιμάσει όλα τα δικαιολογιτικά έχω περάσει υγειονομικές και πρέπει να πάω στην σχολή και να παραδώσω την αιτησή μου.Επειδή επείγομαι όμως θα ήθελα να περάσω απο την σχολή αρχές αυγούστου που επιστρέφω στην Αθήνα.Η απορία μου είναι η εξής,θα είναι ανοιχτή η γραμματεία τώρα τον αύγουστο?

marios.sp
18-07-2009, 08:24
παιδιά επανέρχομαι και εγώ απο την μαυγευτική Κρήτη!Εγώ για όσους με θυμούντε πηγαίνω με το απολυτήριο μου.Έχω ετοιμάσει όλα τα δικαιολογιτικά έχω περάσει υγειονομικές και πρέπει να πάω στην σχολή και να παραδώσω την αιτησή μου.Επειδή επείγομαι όμως θα ήθελα να περάσω απο την σχολή αρχές αυγούστου που επιστρέφω στην Αθήνα.Η απορία μου είναι η εξής,θα είναι ανοιχτή η γραμματεία τώρα τον αύγουστο?

Φιλε νομιζω πως θα ειναι κλειστη!!αν θες ομως παρε ενα τηλεφωνο στον Ασπροπυργο και ρωτα!το τηλεφωνο ειναι 2105575986...
Παντως πιστευω οτι προλαβαινεις και τον Σεπτεμβριο!Η σχολη ανοιγει λογικα 1 Σεπτεμβριου και εχεις 10 μερες αφου η προθεσμεια ειναι μεχρι 10 Σεπτεμβριου.:)

Pavliaris
19-07-2009, 17:07
1000οπει που πρέπει να πάτε οι Αθηναίοι για να περάσετε γιατρούς και να κάνετε τα χαρτιά σας!! Στον οφθαλμίατρο που

xaxa fanoula gt mas les Athineous...:) Esu apo pou eisai?

marios.sp
19-07-2009, 18:52
xaxa fanoula gt mas les Athineous...:) Esu apo pou eisai?

Απο την Τηνο!!:p

Pavliaris
19-07-2009, 19:43
aaa malista:p;)

φανούλα
19-07-2009, 20:14
Παιδιά ότι πληροφορία ζητάτε καλέστε 11 8 80 και ζητήστε το Μάριο:mrgreen:!!! Θα σας απαντήσει σε όλες τις απορίες σας:D!!!
(Πάλι καλά να λέμε που σ' έχουμε κι εσένα εδώ Μάριε γιατί όλοι οι υπόλοιποι του θέματος έχουμε διασκορπιστεί! Να 'σαι καλά και καλά να περνάτε όλοι σας!!!)

marios.sp
19-07-2009, 20:32
Παιδιά ότι πληροφορία ζητάτε καλέστε 11 8 80 και ζητήστε το Μάριο:mrgreen:!!! Θα σας απαντήσει σε όλες τις απορίες σας:D!!!
(Πάλι καλά να λέμε που σ' έχουμε κι εσένα εδώ Μάριε γιατί όλοι οι υπόλοιποι του θέματος έχουμε διασκορπιστεί! Να 'σαι καλά και καλά να περνάτε όλοι σας!!!)

Χαχαχα!!ενταξει σιγα και εγω μια ματια ριχνω αν υπαρχουν αποριες απο κανεναν και απανταω...:p
Περιμενω να μπω στην σχολη να μαθω καινουργια πραγματα ετσι ωστε να μπορω να συμμετεχω και στα υπολοιπα τοπικ του nautilia..γιατι τωρα δεν καταλαβαινω σχεδον τιποτα!!:p

perlasmeister
19-07-2009, 20:44
Χαχαχα!!ενταξει σιγα και εγω μια ματια ριχνω αν υπαρχουν αποριες απο κανεναν και απανταω...:p
Περιμενω να μπω στην σχολη να μαθω καινουργια πραγματα ετσι ωστε να μπορω να συμμετεχω και στα υπολοιπα τοπικ του nautilia..γιατι τωρα δεν καταλαβαινω σχεδον τιποτα!!:p

σιγα σιγα θα τα μαθεις,σαμπως εδω εμεις ξερουμε περισσοτερα?;):cool:

marios.sp
19-07-2009, 20:48
σιγα σιγα θα τα μαθεις,σαμπως εδω εμεις ξερουμε περισσοτερα?;):cool:

Ε ολοι ξερουμε απο κατι!!αντε με το καλο να μπουμε ολοι και να συνεχισουμε φυσικα!!!:D

perlasmeister
19-07-2009, 20:49
Ε ολοι ξερουμε απο κατι!!αντε με το καλο να μπουμε ολοι και να συνεχισουμε φυσικα!!!:D

ετσι ετσι:D:cool:

Pavliaris
19-07-2009, 21:01

sumfwnw marie ante na mpoume gt diavazw kati periergous orous kai akouw gia kati limania kai alla diafora kai den katalavenw tipota!!! ANTE NA MPOYME KAI META ME TO KALO NA MPARKAROUME!!! (uparxei periptwsi na argisoun na anoixoun fetos oles oi sxoles logo tis gripis)

marios.sp
19-07-2009, 21:45
(uparxei periptwsi na argisoun na anoixoun fetos oles oi sxoles logo tis gripis)

Λες???Ελπιζω να μην γινει κατι τετοιο!!!

Pavliaris
19-07-2009, 22:02

asta na pane oute egw thelw na ginei kati tetoio alla stis eidiseis dixane to programa apo yo upourgeio ugeias kai legane oti an den exei vgei to emvolio kai sunexizete i exaplosi den tha anixei tpt!!!! ama imouna sto gumnasio i sto lukeio tha elega makari ala twra den thelw , thelw na mpw na mathw osa perisotera mporw kai na MPARKARW!!!!

marios.sp
19-07-2009, 22:12
asta na pane oute egw thelw na ginei kati tetoio alla stis eidiseis dixane to programa apo yo upourgeio ugeias kai legane oti an den exei vgei to emvolio kai sunexizete i exaplosi den tha anixei tpt!!!! ama imouna sto gumnasio i sto lukeio tha elega makari ala twra den thelw , thelw na mpw na mathw osa perisotera mporw kai na MPARKARW!!!!

Και εγω το ιδιο Pavliari...ελπιζω να κανουν κατι και να βρουν ετσι ωστε να μην χρειαστει να καθυστερησουν το ανοιγμα της σχολης!

Pavliaris
19-07-2009, 22:17
Και εγω το ιδιο Pavliari...ελπιζω να κανουν κατι και να βρουν ετσι ωστε να μην χρειαστει να καθυστερησουν το ανοιγμα της σχολης!

mipws exeis kana filo pandimiologo na ton valoume na vgalei to emvolio...:p (to pavliaris vgenei apo to pavlos apla gia na to xereis;))

ΔΟΚΙΟΣ
19-07-2009, 23:13
ta exw kanei ta xartia mou edw kai 1 mina peripu....

nai to exw skeftei file mou oso den paei allo
ypo8etika rwtisa gia na kserw ti paizi

eimai gynaika edw k tria xronia pou eimai stin sxoli k exw kanei k ta dyo mou ekpedeutika taxidia exw viosei tin xeiroteri symperifora. esy eisai agori logika den 8a exeis tetoia antimatwpisi alla skepsou to kala prin mpeis stin sxoli.

Pavliaris
19-07-2009, 23:15
eimai gynaika edw k tria xronia pou eimai stin sxoli k exw kanei k ta dyo mou ekpedeutika taxidia exw viosei tin xeiroteri symperifora. esy eisai agori logika den 8a exeis tetoia antimatwpisi alla skepsou to kala prin mpeis stin sxoli.

se gazadika i se postalia isouna?

Pavliaris
19-07-2009, 23:33
koitaxte na deite pistevw oti den mporoume na krinoume apo kapoia memonomena peristatika gt kai egw exw alous 4 gnwstous pou mou lene oti einai apsoga kapoios allos mporei na exei exisou allous 4 kai na tou lene oti einai xalia!!! oles oi douleies tous exoun tis kales kai tis kakes meres , tis eukoles meres kai tis duskoles meres... exartate kai pou tha peseis mporei tin mia na eisai me to kalutero plirwma kai tin alli na min pigeneis sxedon olo to plirwma!!! Alla pistevw oti an pragmatika to agapas auto pou thes na kaneis oti kai an einai pistevw oti antexeis ,an den to agapas tha vasisteis se mia kaki sumperifora gia na vreis tin aformi na fugeis ws diakiologia.

Apo tin alli auti einai apopsi mou an diafonite akouw.....

ΔΟΚΙΟΣ
19-07-2009, 23:49
se gazadika i se postalia isouna?
katrxin to plirwma kanei to karavi mporei na peseis stous kalyterous alla kai stous xeiroterous. tin douleia tin agapaw toso poly pou den 8a me ptwisei tipota gia na stamatisw. to prwto mou taxidi imoun stin kristen opou k eixa xalia plirwma to deytero taxidi imoun stin aktoploia opou k 8a synexisw

Pavliaris
19-07-2009, 23:51
katrxin to plirwma kanei to karavi mporei na peseis stous kalyterous alla kai stous xeiroterous. tin douleia tin agapaw toso poly pou den 8a me ptwisei tipota gia na stamatisw. to prwto mou taxidi imoun stin kristen opou k eixa xalia plirwma to deytero taxidi imoun stin aktoploia opou k 8a synexisw
to an agapas tin douleia den pigene gia sena to eipa gia na to akousw prwta egw kai meta oloi oi alloi...

ΔΟΚΙΟΣ
19-07-2009, 23:54
to an agapas tin douleia den pigene gia sena to eipa gia na to akousw prwta egw kai meta oloi oi alloi...

giati den pigene epeidi eimai ginaika? se pliroforo stin aktoploia pou imoun eixa mia gynaika an8ypoploiarxo k 2 ypolploiarxous to 60% tis gefyras itan gynaikes

Pavliaris
19-07-2009, 23:57
giati den pigene epeidi eimai ginaika? se pliroforo stin aktoploia pou imoun eixa mia gynaika an8ypoploiarxo k 2 ypolploiarxous to 60% tis gefyras itan gynaikes
oxi pali lathos katalaves enow oti den pigene amesa se sena oti eipa pliroforiaka tin apopsi mou, den exw kanena provlima me tis gunaikes isa isa pou panw stin lamarina vlepeis kai kati omorfo!!!

ΔΟΚΙΟΣ
19-07-2009, 23:59
oxi pali lathos katalaves enow oti den pigene amesa se sena oti eipa pliroforiaka tin apopsi mou, den exw kanena provlima me tis gunaikes isa isa pou panw stin lamarina vlepeis kai kati omorfo!!!

ayto to omorfo kapoioi den to sevontai imoun se karavi me 22 atoma plirwma k imastan mono 5 atoma ellines eixa apesia symperifora

Pavliaris
20-07-2009, 00:00
ayto to omorfo kapoioi den to sevontai imoun se karavi me 22 atoma plirwma k imastan mono 5 atoma ellines eixa apesia symperifora
einai auto pou legame prin se ti plirwma tha peseis... sou euxome ta epomena taxidia sou na einai kalutera;)

φανούλα
20-07-2009, 00:01
Αυτά καλή μου ευτυχώς πέρασαν και σου εύχομαι καλή σταδιοδρομία στην ακτοπλοΐα μας!!!

ΔΟΚΙΟΣ
20-07-2009, 00:02
einai auto pou legame prin se ti plirwma tha peseis... sou euxome ta epomena taxidia sou na einai kalutera;)
makari! giati sto telos 8a arxisw na misw tous andres

ΔΟΚΙΟΣ
20-07-2009, 00:04
Αυτά καλή μου ευτυχώς πέρασαν και σου εύχομαι καλή σταδιοδρομία στην ακτοπλοΐα μας!!!
eyxaristw poly!

Pavliaris
20-07-2009, 00:06
makari! giati sto telos 8a arxisw na misw tous andres
mpa ta les epidi den exeis gnorisei emena meta apo mena tha eisai trelameni mazi mas,....;)(plakitsa)

ΔΟΚΙΟΣ
20-07-2009, 00:08
mpa ta les epidi den exeis gnorisei emena meta apo mena tha eisai trelameni mazi mas,....;)(plakitsa)
xaxaxa!!!!! eisai mesa se karavi?

Pavliaris
20-07-2009, 00:10
xaxaxa!!!!! eisai mesa se karavi?
oxi twra paw AEN....

ΔΟΚΙΟΣ
20-07-2009, 00:12
oxi twra paw AEN....

se poia AEN eisai?

Pavliaris
20-07-2009, 00:13
se poia AEN eisai?

Aspropurgo twra mpenw!

ΔΟΚΙΟΣ
20-07-2009, 00:15
Aspropurgo twra mpenw!
ekei einai mia xara ta pragmata imoun sto prwto etos ekei
meta pou mpikan gynaikes se oles tis aen efyga stin 8essaloniki edw eia asta na pane ta pragmata

Pavliaris
20-07-2009, 00:16
ekei einai mia xara ta pragmata imoun sto prwto etos ekei
meta pou mpikan gynaikes se oles tis aen efyga stin 8essaloniki edw eia asta na pane ta pragmata

Kouragio....:)

ΔΟΚΙΟΣ
20-07-2009, 00:17
Kouragio....:)
ta dyskola teleiwsan enan xeimwnas emeine.

Pavliaris
20-07-2009, 00:18
ta dyskola teleiwsan enan xeimwnas emeine.

xerome!!! anupomonw na ftasw kai egw ekei...

φανούλα
20-07-2009, 00:19
Άντε με το καλό!! Λοιπόν guys εγώ πάω για ύπνο γιατί δουλεύουμε το πρωί βλέπετε!! Τα λέμε!! Καλή σας νύχτα!!

ΔΟΚΙΟΣ
20-07-2009, 00:19
xerome!!! anupomonw na ftasw kai egw ekei...

8a ftaseis arkai na exeis poly ypomoni

ΔΟΚΙΟΣ
20-07-2009, 00:20
Άντε με το καλό!! Λοιπόν guys εγώ πάω για ύπνο γιατί δουλεύουμε το πρωί βλέπετε!! Τα λέμε!! Καλή σας νύχτα!!
kalinyxta!!!!!

Pavliaris
20-07-2009, 00:21
8a ftaseis arkai na exeis poly ypomoni
kalinuxta!!!

perlasmeister
20-07-2009, 00:57
oloi auto euxomaste gia na min paei piso to eksamino

marios.sp
21-07-2009, 18:44
oloi auto euxomaste gia na min paei piso to eksamino

Αν το εξαμηνο παει πισω τι θα γινει??θα αργησουμε να μπαρκαρουμε??αν γινει κατι τετοιο θα κανουμε μονο 3-4 μηνες υπηρεσια!

perlasmeister
21-07-2009, 18:47
Αν το εξαμηνο παει πισω τι θα γινει??θα αργησουμε να μπαρκαρουμε??αν γινει κατι τετοιο θα κανουμε μονο 3-4 μηνες υπηρεσια!

akrivos ti tha ginei den ksero giati den gnorizo ti ginete sautes tis periptoseis alla to sigouro einai oti xaneis politimo xrono apo tis spoudes sou kai synepagete kai apo to ptyxio sou

Pavliaris
21-07-2009, 19:08

koita na deis marie den xerw kiolas apla upothetw otan lene 6 mines taxidi enooun 6 mines san na eisai stin sxoli... opote den nomizw na mporeis na peraseis tin xronia me 3-4 mines taxidi... etsi nomizw toulaxiston.
tha ektimousa kapoios o opoios xerei ti ginete se tetoies periptwseis na mas voithisei!

marios.sp
21-07-2009, 19:38
koita na deis marie den xerw kiolas apla upothetw otan lene 6 mines taxidi enooun 6 mines san na eisai stin sxoli... opote den nomizw na mporeis na peraseis tin xronia me 3-4 mines taxidi... etsi nomizw toulaxiston.
tha ektimousa kapoios o opoios xerei ti ginete se tetoies periptwseis na mas voithisei!

Oχι παυλο δεν χρειαζεται να κανεις εξαμηνο στο βαπορι για να περασεις την χρονια...απλα θα πρεπει οταν τελειωσεις την σχολη να εχεις κανει τουλαχιστον 12μηνη υπηρεσια σε βαπορι!

Pavliaris
21-07-2009, 19:52
Oχι παυλο δεν χρειαζεται να κανεις εξαμηνο στο βαπορι για να περασεις την χρονια...απλα θα πρεπει οταν τελειωσεις την σχολη να εχεις κανει τουλαχιστον 12μηνη υπηρεσια σε βαπορι!

den xerw re file ti na pw pistevw oti den tha ginei kati tetoi... to theorw teleios akreo senario na klisoun oi sxoles , se ligo tha mas apagorepsoun kai to ....... i tha mas valoun na plironoume foro stin toualeta!!!

marios.sp
21-07-2009, 21:20
den xerw re file ti na pw pistevw oti den tha ginei kati tetoi... to theorw teleios akreo senario na klisoun oi sxoles , se ligo tha mas apagorepsoun kai to sex... i tha mas valoun na plironoume foro sto katourima!!!

Ενταξει μεχρι τον Οκτωμβριο πιστευω θα εχουν αλλαξει τα πραγματα!

ΔΟΚΙΟΣ
21-07-2009, 22:32
prepei sto prwto taxidi na exeis elaxisti ypiresia 4 mines k 18 meres
k sto deytero taxidi na exeis synolo apo ta 2 taxidia 9 mines
ayti ti ypiresia prepei na exeis gia na mporeis na pigaineis sta epomena examina
se symvouleuw ws palaioteri oso perissotero mporeis katse se karavi gia na min xrwstas sto telos mines gia ptyxio prepei 12 mini ypiresia

Pavliaris
22-07-2009, 11:44
prepei sto prwto taxidi na exeis elaxisti ypiresia 4 mines k 18 meres
k sto deytero taxidi na exeis synolo apo ta 2 taxidia 9 mines
ayti ti ypiresia prepei na exeis gia na mporeis na pigaineis sta epomena examina
se symvouleuw ws palaioteri oso perissotero mporeis katse se karavi gia na min xrwstas sto telos mines gia ptyxio prepei 12 mini ypiresia

se euxaristw para polu mas katatopises akrivos nase kala!!!

thanassis sideris
22-07-2009, 13:26
gia sas paidia. den thellw na me pareksigeisete alla osa leei h tileorasi einai malakies gia tis arrwsties ton xoirwn kai tis kotas kai tou alogou kai den shmazeuete. den exoun themata na sizitisoun kai lene gia auta.gia peite mou otan asxoleiontousan me ton efoplisti pou ton apigagan asxoleiontousan me tpt allo?deen exoun thema na suzitisoun kai exoun kanei tin trixa trixia................na pane na gamithoun.......kai pali sugnwmi

dpse
22-07-2009, 13:49
Symfwnw apolytws!!!

Apo to post sou kai stou theou t' auti.

Pavliaris
22-07-2009, 19:53
koitaxte na deite sumfonw oti ta kanalia lene xazomares tis poio poles fores alla oxi kai panta!!! Alla otan parousiazoun to sxedio tou upourgeio ugeias se sunergasia me to paideias kai lene oti mporei na argisoun na anoixoun min leme kai oti theloume ola einai pithana mporei kai na min argisoun alla oles einai apopseis kai einai sevastes!!!

kai file thanasi sevasti i apopsi sou alla kalutera tha einai na min xrisoopieis toso asximes ekraseis gt peftei ligo to epipedo tis suzitiseis kai an arxisoume oloi na vrizoume.....tote tha ginei i kouventa axtarmas

marios.sp
23-07-2009, 00:53
koitaxte na deite sumfonw oti ta kanalia lene xazomares tis poio poles fores alla oxi kai panta!!! Alla otan parousiazoun to sxedio tou upourgeio ugeias se sunergasia me to paideias kai lene oti mporei na argisoun na anoixoun min leme kai oti theloume ola einai pithana mporei kai na min argisoun alla oles einai apopseis kai einai sevastes!!!

kai file thanasi sevasti i apopsi sou alla kalutera tha einai na min xrisoopieis toso asximes ekraseis gt peftei ligo to epipedo tis suzitiseis kai an arxisoume oloi na vrizoume.....tote tha ginei i kouventa axtarmas

Συμφωνω με τον Παυλο...σεβαστη η αποψη του καθενος απλα ας την διατυπωνουμε ομορφα!

marios.sp
23-07-2009, 02:10
Alla otan parousiazoun to sxedio tou upourgeio ugeias se sunergasia me to paideias

Η ΑΕΝ ειναι στο Υπουργειο Ναυτιλιας λες να μην ισχυουν για εμας τα μετρα??:p

dpse
23-07-2009, 10:58
Πιθανόν να μην ισχύουν.
Αλλά νομίζω πως δεν θα υπάρξει κανενα πρόβλημα.

Pavliaris
23-07-2009, 12:03
Η ΑΕΝ ειναι στο Υπουργειο Ναυτιλιας λες να μην ισχυουν για εμας τα μετρα??:p

xaxaxaxaaxaxaxa swstos!!!

GIANNIS KOS
23-07-2009, 21:01
Γεια σας!!!Τελιωσα το λυκειο με 12 απολυτιριο αλλα παννελινιες δεν περασα θα ηθελα να εισαχθω στην σχολη εμποροπλοιαρχων ασπροπυργου πως μπορω να επικοινονισω για να μαθω περισσοτερες πληροφοριες και για το αν μπορω να εισαχθω...θα εκτιμουσα αν καποιος μου απαντησει ευχαριστω!!!

Pavliaris
23-07-2009, 21:09
Γεια σας!!!Τελιωσα το λυκειο με 12 απολυτιριο αλλα παννελινιες δεν περασα θα ηθελα να εισαχθω στην σχολη εμποροπλοιαρχων ασπροπυργου πως μπορω να επικοινονισω για να μαθω περισσοτερες πληροφοριες και για το αν μπορω να εισαχθω...θα εκτιμουσα αν καποιος μου απαντησει ευχαριστω!!!

Mporeis na mpeis stin sxoli apla prepei na kaneis ta xartia sou kai na peraseis giatrous ean psaxeis ligo to exoume pei para poles fores poio pisw...... http://www.yen.gr/wide/yen.chtm?prnbr=34506 auti einai i dieuthinsi opou tha vreis tin prokurixi!!!

dpse
23-07-2009, 21:17
Καλησπέρα!!

Μια ερώτηση η προθεσμία που μπορεί να καταθέσει κανείς τα δικαιολογητικά είναι μέχρι 10/9. Μήπως ξέρει κανείς πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα??

Ευχαριστώ!!

marios.sp
23-07-2009, 21:44

Για να μην ψαχνεις διαβασε τι πρεπει να κανεις..

Λοιπον ακου τι πρεπει να κανεις!
Θα πας στον πειραια στην οδο 2ας Μεραρχιας στον 8ο οροφο εχωντας μαζι σου

1)2 φωτογραφιες
2)Ακτινογραφια θωρακος με ιατρικη γνωματευση η οποια θα εχει μια φωτογραφια σου και μια σφραγιδα απο το νοσοκομειο
3)Διπλοτυπο εισπραξης δημοσιου ταμειου που κοστιζει 31,17 ευρω και το βρισκεις στην εφορια!!
4)Tην ταυτοτητα σου

Οταν τα δωσεις αυτα θα σου δωσουν ενα παραπεμτικο και θα σου πουνε να πας στην Γρηγοριου Λαμπρακη 150 στο Πασαλιμανι.Οταν φτασεις μεσα θα εχεις μαζι σου τα εξης
1)Ακτινογραφια θωρακος με ιατρικη γνωματευση η οποια θα εχει μια φωτογραφια σου και μια σφραγιδα απο το νοσοκομειο ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟ!!!!
4)2 φωτογραφιες
5)Ταυτοτητα

Μετα απο λιγη ωρα θα σε περασουν απο παθολογο και οφθαλμιατρο!και θα πας μετα απο 4 μερες(αναλογα τον κοσμο που θα εχει μπορει να σου πουν να πας πιο νωρις) στην 2ας μεραρχιας και θα παρεις ενα χαρτι οτι εισαι οκ!!!

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ-->>>ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΚΑΘΕ ΤΡΙΤΗ ΚΑΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ!!!ΟΧΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ!!!Οποτε αν ειναι να πας καλο θα ειναι να πας ειτε τριτη η παρασκευη!!

Αφου παρεις το χαρτι οτι εισαι οκ θα πας στην σχολη ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ(Αν καποια αλλη ειναι πιο κοντα πηγαινε στην πιο κοντινη)
εχωντας μαζι σου

2)Το απολυτηριο
3)Αν εχεις lower θα πρεπει να πας φωτοτυπια επικυρωμενη!

marios.sp
23-07-2009, 21:45
Καλησπέρα!!

Μια ερώτηση η προθεσμία που μπορεί να καταθέσει κανείς τα δικαιολογητικά είναι μέχρι 10/9. Μήπως ξέρει κανείς πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα??

Ευχαριστώ!!

Φιλε για τις πανελληνιες βγαινουν Αυγουστο...νομιζω πως το αν εχει περασει ο καθενας και σε ποια σχολη βγαινουν τον Σεπτεμβριο,λογικα μετα τις 10 αφου μεχρι τοτε ειναι η προθεσμια για αυτους που πανε με απολυτηριο!

dpse
23-07-2009, 22:05
Ok Marie s'euxaristw!!!

ELD
30-07-2009, 16:24
tha ithela na pw pws fetos ekana ta xartia mou alla me to apolutirio logo oti den prolava tin prothesmia me to mixanografiko!opws exete anaferei kai eseis pio panw ontws uparxoun paidia pou ws adieksodo epeleksan to epaggelma tou nautikou xwris na kseroun to epaggelma kai apo tin kali kai apo tin anapodi!tha erwtasthe pws to kserw egw! :)! o pateras mou einai anthupoloiarxos se ena gnwsto kotero kai exw zisei tin zwi tou nautikou mesw tou patera mou alla kai pali alliws tha einai na eimai stn thesi tou patera mou otan prwto theos erthei i stigmi kai parw to ptuxio mou!kserw tis duskolies tou epaggelmatos kai malista ta xartia mou gia tin AEN ta ekana arxika krufa apo ton patera mou kathos fantazeste pws kanenas pateras nautikos den thelei to paidi tou na epileksei to epaggelma tou nautikou gia tous gnwstous eunoitous logous alla telika tou eipa kai meta apo skepsi sumfwnise mazi mou!ta perissotera pou den exoun kamia epafi me to epaggelma apo suggenikis apopsews logiko einai otan mpw stn sxoli na ta vroun duskola alla apo ekei kai pera einai thema to poso pragmatika ithele na mpei stn sxoli i apla mpike gia na parei to ptuxio!elpizw na mn ksefuga apo to thema! kalws sas vrika kai kala na pernate!

marios.sp
01-08-2009, 09:26
tha ithela na pw pws fetos ekana ta xartia mou alla me to apolutirio logo oti den prolava tin prothesmia me to mixanografiko!opws exete anaferei kai eseis pio panw ontws uparxoun paidia pou ws adieksodo epeleksan to epaggelma tou nautikou xwris na kseroun to epaggelma kai apo tin kali kai apo tin anapodi!tha erwtasthe pws to kserw egw! :)! o pateras mou einai anthupoloiarxos se ena gnwsto kotero kai exw zisei tin zwi tou nautikou mesw tou patera mou alla kai pali alliws tha einai na eimai stn thesi tou patera mou otan prwto theos erthei i stigmi kai parw to ptuxio mou!kserw tis duskolies tou epaggelmatos kai malista ta xartia mou gia tin AEN ta ekana arxika krufa apo ton patera mou kathos fantazeste pws kanenas pateras nautikos den thelei to paidi tou na epileksei to epaggelma tou nautikou gia tous gnwstous eunoitous logous alla telika tou eipa kai meta apo skepsi sumfwnise mazi mou!ta perissotera pou den exoun kamia epafi me to epaggelma apo suggenikis apopsews logiko einai otan mpw stn sxoli na ta vroun duskola alla apo ekei kai pera einai thema to poso pragmatika ithele na mpei stn sxoli i apla mpike gia na parei to ptuxio!elpizw na mn ksefuga apo to thema! kalws sas vrika kai kala na pernate!

Φιλε συμφωνω με αυτα που λες...βεβαια υπαρχουν και παιδια που δεν εχουν καμια σχεση με το ναυτικο επαγγελμα καποιος συγγενης τους και μπαινουν στην σχολη επειδη τους αρεσει αυτο το επαγγελμα!Βεβαια καλο θα ειναι οποιος θελει πραγματικα να κανει αυτο το επαγγελμα να περνει καποιες αποψεις πρωτα απο ανθρωπους που ειναι ναυτικοι!

elpida18
02-08-2009, 19:30
Καλησπερα ειμαι καινουργια στο σιτε
επειδη κι εγω ενδιαφερομαι για τις σχολες εμποροπλοιαρχων θελω να κανω μερικες ερωτησεις
1)σε σχεση με τα ταξιδια για τις γυναικες ειναι υποχρεωτικη η 12 ασκηση πανω σε βαπορι
και δευτερον τα ταξιδια που πραγματοποιουνται σε ποιες περιοχες???
και κατι τελευταιο υπαρχουν ατομα π μπορουν να μπουν μονο με απολυτηριο λυκειου??

marios.sp
02-08-2009, 19:39
Καλησπερα ειμαι καινουργια στο σιτε
επειδη κι εγω ενδιαφερομαι για τις σχολες εμποροπλοιαρχων θελω να κανω μερικες ερωτησεις
1)σε σχεση με τα ταξιδια για τις γυναικες ειναι υποχρεωτικη η 12 ασκηση πανω σε βαπορι
και δευτερον τα ταξιδια που πραγματοποιουνται σε ποιες περιοχες???
και κατι τελευταιο υπαρχουν ατομα π μπορουν να μπουν μονο με απολυτηριο λυκειου??

Ελπιδα καλως ηρθες στο σιτε!Σχετικα με τις ερωτησεις,

1)Ναι η 12μηνη υπηρεσια ειναι υποχρεωτικη για ολους!Αγορια και κοριτσια.
2)Αναλογα με την εταιρια που θα εισαι και τα βαπορια που εχει εξαρταται σε ποιες χωρες θα ειναι τα ταξιδια
3)Ναι μπορεις να μπεις με απολυτηριο

elpida18
02-08-2009, 19:49
ευχαριστω πολυ μαριε...απλα εχω μια γνωστη π ειναι πλεον στην συνταξη και εκανε μονο το ενα ταξιδι απο τα δυο...κι επειδη ενδιαφερομαι να μπω ηθελα να μαθω αν ισχυει προλαβαινω να κανω τα δικαιολογητικα πως το βλεπεις? θα παω αυριο στο λιμενικο για να μ πουν πως να ενεργησω...και κατι ακομα τα χαρτια που χρειαζομαι ειναι και αυτα π ειπες στον γιαννη κος...εγω ενδιαφερομαι για την σχολη της μηχανιωνας...

marios.sp
02-08-2009, 19:55
ευχαριστω πολυ μαριε...απλα εχω μια γνωστη π ειναι πλεον στην συνταξη και εκανε μονο το ενα ταξιδι απο τα δυο...κι επειδη ενδιαφερομαι να μπω ηθελα να μαθω αν ισχυει προλαβαινω να κανω τα δικαιολογητικα πως το βλεπεις? θα παω αυριο στο λιμενικο για να μ πουν πως να ενεργησω...και κατι ακομα τα χαρτια που χρειαζομαι ειναι και αυτα π ειπες στον γιαννη κος...εγω ενδιαφερομαι για την σχολη της μηχανιωνας...

Ναι πιστευω οτι προλαβαινεις..παντως μπορεις να ενημερωθεις και απο εδω για το τι πρεπει να κανεις!

marios.sp
02-08-2009, 19:57
Ναι πιστευω οτι προλαβαινεις..παντως μπορεις να ενημερωθεις και απο εδω για το τι πρεπει να κανεις!

Για να μην ψαχνεις διαβασε τι πρεπει να κανεις..

Λοιπον ακου τι πρεπει να κανεις!
Θα πας στον πειραια στην οδο 2ας Μεραρχιας στον 8ο οροφο εχωντας μαζι σου

1)2 φωτογραφιες
4)Tην ταυτοτητα σου

1)Ακτινογραφια θωρακος με ιατρικη γνωματευση η οποια θα εχει μια φωτογραφια σου και μια σφραγιδα απο το νοσοκομειο ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟ!!!!
4)2 φωτογραφιες
5)Ταυτοτητα

Μετα απο λιγη ωρα θα σε περασουν απο παθολογο και οφθαλμιατρο!και θα πας μετα απο 4 μερες(αναλογα τον κοσμο που θα εχει μπορει να σου πουν να πας πιο νωρις) στην 2ας μεραρχιας και θα παρεις ενα χαρτι οτι εισαι οκ!!!

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ-->>>ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΚΑΘΕ ΤΡΙΤΗ ΚΑΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ!!!ΟΧΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ!!!Οποτε αν ειναι να πας καλο θα ειναι να πας ειτε τριτη η παρασκευη!!

εχωντας μαζι σου

2)Το απολυτηριο
3)Αν εχεις lower θα πρεπει να πας φωτοτυπια επικυρωμενη!

marios.sp
02-08-2009, 19:58
Για οτι απορια εχεις πες μου!

elpida18
02-08-2009, 19:59
ναι τα εχω διαβασει αυτα εγω ομως ειμαι θεσσαλονικη...οποτε προτεινεις να μην πας καν στο λιμενικο???εσυ εισαι στην σχολη??

marios.sp
02-08-2009, 20:03
ναι τα εχω διαβασει αυτα εγω ομως ειμαι θεσσαλονικη...οποτε προτεινεις να μην πας καν στο λιμενικο???εσυ εισαι στην σχολη??

Εγω φετος θα μπω.Αφου εισαι στην Θεσσαλονικη ισχυουν τα ιδια απλα αλλαζουν οι διευθυνσεις που θα πας και η ΑΕΝ.Δηλαδη θα πρεπει να πας στο τοπικο λημεναρχειο και μετα να σου πουν τι θα κανεις!Την αιτηση θα την συμπληρωσεις στην Μηχανιωνα που νομιζω ειναι η πιο κοντινη σχολη στην Θεσσαλονικη!

elpida18
02-08-2009, 20:11
με κατατοπισες πληρως και σε ευχαριστω με προβληματιζει αυτο π ειπες για τα ταξιδια...δηλαδη οι 12 μηνες με προβληματιζουν κι οχι μονο εμενα...εχω γενικως προβλημα με τα ταξιδια και αφου δεν ξερω π θα με στειλουν για ταξιδι ειναι δυσκολη αποφαση πλεον...αλλα μια π ξερεις πολλα...για λιμενικο ξερεις τπτ αν μπορω να μπω??

marios.sp
02-08-2009, 20:16
με κατατοπισες πληρως και σε ευχαριστω με προβληματιζει αυτο π ειπες για τα ταξιδια...δηλαδη οι 12 μηνες με προβληματιζουν κι οχι μονο εμενα...εχω γενικως προβλημα με τα ταξιδια και αφου δεν ξερω π θα με στειλουν για ταξιδι ειναι δυσκολη αποφαση πλεον...αλλα μια π ξερεις πολλα...για λιμενικο ξερεις τπτ αν μπορω να μπω??

Τα ταξιδια ειναι 6μηνα κατα κυριο λογω..μπορεις βεβαια να πας στα ακτοπλοικα δηλαδη αυτα που πανε κρητη,σαντορινη κλπ..
Τωρα για το λημενικο τι να σου πω??απο οτι εχω ακουσει θελει μεσο..

elpida18
02-08-2009, 20:19
εχω αυτη την επιλογη δηλαδη να μεινω μονο στην ελλαδα για τα ταξιδια???αχ μακαρι να ειναι ετσι γιατι με ενδιαφερει η σχολη

marios.sp
02-08-2009, 20:21
εχω αυτη την επιλογη δηλαδη να μεινω μονο στην ελλαδα για τα ταξιδια???αχ μακαρι να ειναι ετσι γιατι με ενδιαφερει η σχολη

Βεβαια εχεις αυτην την επιλογη!και τα κοριτσια συνηθως σε αυτες τις εταιριες πανε...απλα να ξερεις οτι τα περισσοτερα κοριτσια δυσκολευονται να βρουν εταιρια...

elpida18
02-08-2009, 20:24
Βεβαια εχεις αυτην την επιλογη!και τα κοριτσια συνηθως σε αυτες τις εταιριες πανε...απλα να ξερεις οτι τα περισσοτερα κοριτσια δυσκολευονται να βρουν εταιρια...

μαλιστα σε ευχαριστω πολυ μαριε για την βοηθεια σ θα παρω τις αποφασεις μ και ελπιζω να παω στην σχολη...να σαι καλα σε ευχαριστω

marios.sp
02-08-2009, 20:28
μαλιστα σε ευχαριστω πολυ μαριε για την βοηθεια σ θα παρω τις αποφασεις μ και ελπιζω να παω στην σχολη...να σαι καλα σε ευχαριστω

Τιποτα ελπιδα..για οποια αλλη απορια εχεις μην διστασεις!

Pavliaris
02-08-2009, 21:17
Elpida limeniko thelei poluuuuuuu xontro meso gia na mpeis einai asta na pane!!! oloi ekei theloun na pane... pantws an sou aresei i thallasa i emporoploiarxwn einai polu kali epilogi, kai akoma kai sta postalia(ploia tis gramis) exei kala lefta alla arkei na sou aresei i thalasa!

Υ.Γ. Μαριε εισαι το 11880 του nautilia πες τους να σου κοψουνε μισθο!!! χαχα¨:)

marios.sp
02-08-2009, 21:35
Υ.Γ. Μαριε εισαι το 11880 του nautilia πες τους να σου κοψουνε μισθο!!! χαχα¨:)

Ε απο Σεπτεμβριο καλυτερα!:p:p:pχαχαχα!!

Pavliaris
02-08-2009, 21:41
Ε απο Σεπτεμβριο καλυτερα!:p:p:pχαχαχα!!

χαχαχαχα!!! Ναι αλλα και αυτο το καλοκαιρι φετος οσο σκεφτομαι να ερθει ο οκτωμβρης να παμε στην σχολη δεν περναει το ατιμο!!!!!!!!!!!

Υ.Γ. μπες msn να τα πουμε ρε...

marios.sp
02-08-2009, 21:58
χαχαχαχα!!! Ναι αλλα και αυτο το καλοκαιρι φετος οσο σκεφτομαι να ερθει ο οκτωμβρης να παμε στην σχολη δεν περναει το ατιμο!!!!!!!!!!!

Υ.Γ. μπες msn να τα πουμε ρε...

Οντως...αντε να περασει ο Αυγουστος και μετα ενας μηνας και θα μπουμε!

ELD
08-08-2009, 18:14
Φιλε συμφωνω με αυτα που λες...βεβαια υπαρχουν και παιδια που δεν εχουν καμια σχεση με το ναυτικο επαγγελμα καποιος συγγενης τους και μπαινουν στην σχολη επειδη τους αρεσει αυτο το επαγγελμα!Βεβαια καλο θα ειναι οποιος θελει πραγματικα να κανει αυτο το επαγγελμα να περνει καποιες αποψεις πρωτα απο ανθρωπους που ειναι ναυτικοι!

sumfwnw kai egw apoluta se auta pou grapses file mou!opws to eipes atoma pou den exoun suggeneis nautikous kai tous aresei ontws to epaggelma kai to exoun meraki na asxolithoun me auto kalo tha itan na rwtisoun kapoious filous twn suggenwn tous wste na tous poun to ti pragmatika einai to epaggelma tou nautikou kai tis duskolies alla kai tis kales stigmes tou!gt kapoia paidia xwris vevaia na tous katigorw ennoeitai exoun sto mualo tous to epaggelma tou nautikou eite eisai ploiarxos eite mixanikos san oneiro!panta filika! :)

elpida18
10-08-2009, 12:50
καλησπερα παιδια θα ηθελα να ρωτησω η σχολη εμποροπλοιαρχων ειναι
εσωκλειστη???
γτ μεσα στην προκηρυξη αναφερει οτι η σχολη παρεχει διαμονη και φαγητο δωρεαν ειναι υποχρεωτικο για τους σπουδαστες να μενουν στην σχολη ή ειναι επιλογη του καθενος??? αν ξερει καποιος ας μ απαντησει
ευχαριστω εκ των προτερων...

marios.sp
10-08-2009, 13:13
καλησπερα παιδια θα ηθελα να ρωτησω η σχολη εμποροπλοιαρχων ειναι
εσωκλειστη???
γτ μεσα στην προκηρυξη αναφερει οτι η σχολη παρεχει διαμονη και φαγητο δωρεαν ειναι υποχρεωτικο για τους σπουδαστες να μενουν στην σχολη ή ειναι επιλογη του καθενος??? αν ξερει καποιος ας μ απαντησει
ευχαριστω εκ των προτερων...

Για τις κοπελες οι εξης ΑΕΝ(ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ-ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ – ΚΥΜΗΣ – ΟΙΝΟΥΣΣΩΝ – ΣΥΡΟΥ –ΥΔΡΑΣ και ΧΙΟΥ)η φοιτηση ειναι υποχρεωτικα εξωτερικη.

Σου παραθετω και το κομματι της προκυρηξης...

Στην ΑΕΝ/ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ η φοίτηση είναι ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ. Σε όλες τις άλλες ΑΕΝ οι σπουδαστές/στριες μπορούν να επιλέξουν εσωτερική ή εξωτερική φοίτηση.

Στις ΑΕΝ μικτής φοίτησης ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ – ΚΥΜΗΣ – ΟΙΝΟΥΣΣΩΝ – ΣΥΡΟΥ –ΥΔΡΑΣ και ΧΙΟΥ, για λόγους ενδιαίτησης, οι σπουδάστριες υποχρεωτικά ακολουθούν εξωτερική φοίτηση

φανούλα
10-08-2009, 15:48
Καλά Μάριε δίνεις ρέστα εδώ πέρα!! Μέχρι του χρόνου σε βλέπω moderator του θέματος:D:D!! Άντε και εις ανώτερα:p:p!!

Pavliaris
10-08-2009, 16:03
Καλά Μάριε δίνεις ρέστα εδώ πέρα!! Μέχρι του χρόνου σε βλέπω moderator του θέματος:D:D!! Άντε και εις ανώτερα:p:p!!

Egw tou eipa pantws na zitisei kanoniki proslipsi me ensima kai mistho!!!!!!

φανούλα
10-08-2009, 16:10
Χαχαχα!!! Μη τα λες αυτά και τα δουν οι moderators γιατί θα ζητήσουν και ασφάλεια στο ΝΑΤ στο τέλος και θα μας κυνηγάει ο boss:mrgreen::mrgreen:!!!

marios.sp
10-08-2009, 18:54

Egw tou eipa pantws na zitisei kanoniki proslipsi me ensima kai mistho!!!!!!

Ευχαριστώ πολύ Φανούλα και Παύλο...χαρά μου να βοηθάω τα άλλα παιδιά που δεν γνωρίζουν κάποια πράγματα!Άντε και από τον Οκτώβριο ελπίζω να έχω συμμετοχή και σε άλλα θέματα.

φανούλα
10-08-2009, 22:56
Προς το παρών εγώ έγινα δοκιμάκιιιιι:p:p:D:D!!!!!

marios.sp
11-08-2009, 00:32
Προς το παρών εγώ έγινα δοκιμάκιιιιι:p:p:D:D!!!!!

Οπα αυτα ειναι!!δοκιμη πλοιαρχος Φανουλα!!

Pavliaris
11-08-2009, 11:49
Προς το παρών εγώ έγινα δοκιμάκιιιιι:D!!!!!

Αντε και εις ανώτερα!!! :p εγω ακομα τζοβενο μετα τι παει μουτσος???χαχαχα

φανούλα
11-08-2009, 12:27
Χαχαχαχαχα!!! Όχι ναύτης! Και μην ξεχνιόμαστε στις 28 Αυγούστου επίσημα πλέον όσοι γράψανε καλά πανελλήνιες παίρνετε τον κανονικό τίτλο του δόκιμου!! Οι υπόλοιποι με το απολυτήριο πρέπει να περιμένετε κάπου στο Σεπτέμβρη για τα αποτελέσματά σας:p:p!!

Pavliaris
11-08-2009, 13:15
Χαχαχαχαχα!!! Όχι ναύτης! Και μην ξεχνιόμαστε στις 28 Αυγούστου επίσημα πλέον όσοι γράψανε καλά πανελλήνιες παίρνετε τον κανονικό τίτλο του δόκιμου!! Οι υπόλοιποι με το απολυτήριο πρέπει να περιμένετε κάπου στο Σεπτέμβρη για τα αποτελέσματά σας:p:p!!

Εγω δεν θελω ναυτης θελω μουτσος!!!!!:cool:

marios.sp
11-08-2009, 13:42

Ανακοινωθηκε οτι 28 Αυγουστου βγαινουν οι βασεις??

elpida18
11-08-2009, 22:58
εγω αν ολα πανε καλα και με δεχτουν θα ειμαι στην σχολη μηχανιωνας της θεσσαλονικης οποτε ενταξει εχω την επιλογη να διαλεξω αν θα ειναι εσωτερικη η εξωτερικη ευχαριστω μαριε εισαι φανταστικος πληροφοριοδοτης να σαι καλα

marios.sp
12-08-2009, 00:30
εγω αν ολα πανε καλα και με δεχτουν θα ειμαι στην σχολη μηχανιωνας της θεσσαλονικης οποτε ενταξει εχω την επιλογη να διαλεξω αν θα ειναι εσωτερικη η εξωτερικη ευχαριστω μαριε εισαι φανταστικος πληροφοριοδοτης να σαι καλα

Δεν κανει τιποτα Ελπίδα.Ευχαριστω για τα καλα σου λογια.Σου ευχομαι να μπεις εκει που θελεις και καλη σταδιοδρομια!

φανούλα
12-08-2009, 15:20
Ανακοινωθηκε οτι 28 Αυγουστου βγαινουν οι βασεις??

Κάθε χρόνο τέτοια μέρα βγαίνουν;)!!! Άντε και περιμένουμε:rolleyes::D!!!

Επίσης Ελπίδα κι από μένα όλα να σου πάνε καλά και το 11 8 80 της ναυτιλίας είναι εδώ για ότι χρειαστείς!!! Μάριε για σένα λέω:D!!

haytek
12-08-2009, 17:03
Με μπερδέψατε λιγάκι...
Στις 28 Αυγούστου θα βγούνε οι βάσεις ή θα ανακοινωθούν σε ποιες σχολές περνάμε εμείς που κάναμε τα χαρτιά μας?(δηλαδή πρέβεζα-μηχανιώνα και τα λοιπά)
με πανελλήνιες τα έκανα εγώ..

alkiviadis
12-08-2009, 17:07
Με μπερδέψατε λιγάκι...
Στις 28 Αυγούστου θα βγούνε οι βάσεις ή θα ανακοινωθούν σε ποιες σχολές περνάμε εμείς που κάναμε τα χαρτιά μας?(δηλαδή πρέβεζα-μηχανιώνα και τα λοιπά)
με πανελλήνιες τα έκανα εγώ..

Στις 28 θα βγούν οι βάσεις και θα ξέρεις σε ποιά σχολή πέρασες γενικά.Τώρα για το σε ποιά συγκεκριμένη σχολή ΑΕΝ θα ξέρεις τέλη Σεπτεμβρίου αφού γίνει η κατάταξη απο το υπουργείο ναυτιλίας...

haytek
12-08-2009, 17:24
Δεν νομίζω ρε φίλε να βγουν οι βάσεις τόσο αργά..Πέρυσι βγήκαν 23 αυγούστου..
Φέτος αρχίσαν και νωρίτερα οι πανελλήνιες συνεπώς νωρίτερα παίζει να βγουν..

alkiviadis
12-08-2009, 17:25
Δεν νομίζω ρε φίλε να βγουν οι βάσεις τόσο αργά..Πέρυσι βγήκαν 23 αυγούστου..
Φέτος αρχίσαν και νωρίτερα οι πανελλήνιες συνεπώς νωρίτερα παίζει να βγουν..

Ρε φίλε εκεί κολλάς???Άλλο ήθελες να μάθεις και το έμαθες τώρα αν βγούν και αύριο οι βάσεις τι έγινε??Την τοποθεσία που πέρασες θα την ξέρεις τον Σεπτέμβρη..

marios.sp
12-08-2009, 21:54
Παιδια περσυ το που περασε ο καθενας ειχε ανακοινωθει στις 04-09-2008.
Να και το λινκ απο το Υπουργειο Ναυτιλιας
http://www.yen.gr/wide/yen.chtm?prnbr=33185
Οποτε και φετος καπου εκει περιμενουμε τους σχετικους πινακες με τους εισαγμενους πλοιαρχους-μηχανικους.

φανούλα
12-08-2009, 22:06
Έτσι Μάριε!!! Δώσε τα φώτα σου:D:D!!!

marios.sp
12-08-2009, 22:15
Έτσι Μάριε!!! Δώσε τα φώτα σου:D:D!!!

Xαχαχα σιγα βρε Φανουλα!Μια αναζητηση στο ιντερνετ εκανα!:p

φανούλα
12-08-2009, 22:21
Αφού το είχα απορία βρε αυτό και ήθελα να το μάθω κι εγώ. Εσύ κιόλας ξέρεις περισσότερα από μας λόγω του αδερφού σου και περιμένουμε να μας διαφωτίζεις επί του θέματος:p:p!!

haytek
12-08-2009, 23:02
marie αυτό το link που παραθέτεις είναι για τους περσινούς υποψηφίους που είχαν κάνει τα χαρτιά με πανελλήνιες ? ή με απολυτήριο?

Pavliaris
12-08-2009, 23:50
marie αυτό το link που παραθέτεις είναι για τους περσινούς υποψηφίους που είχαν κάνει τα χαρτιά με πανελλήνιες ? ή με απολυτήριο?
auto to link apo oti katalava einai me panelinies gt me apolutirio oi egrafes ginonte mexri semptemvri kai ta apotelesmata vgenoun 15-20 semptemvriou gia to apolutirio.!!!

marios.sp
13-08-2009, 00:01

auto to link apo oti katalava einai me panelinies gt me apolutirio oi egrafes ginonte mexri semptemvri kai ta apotelesmata vgenoun 15-20 semptemvriou gia to apolutirio.!!!

Πρεπει να ειναι και τα αποτελεσματα οσων ειχαν παει με απολυτηριο γιατι περυσι τα παιδια απο την Τριτη Κατηγορια εκαναν τα χαρτια τους μεχρι
07- 08 -2008.Συμφωνα παντα με την περσινυ προκυρηξη.
http://www.yen.gr/yen.chtm?prnbr=32620

Λογικα οταν θα βγουν τα αποτελεσματα για το σε ποια σχολη μπηκε τελικα ο καθενας θα ειναι και οσων μπηκαν με πανελληνιες και οσων μπηκαν με απολυτηριο!

alkiviadis
13-08-2009, 04:42
Πρεπει να ειναι και τα αποτελεσματα οσων ειχαν παει με απολυτηριο γιατι περυσι τα παιδια απο την Τριτη Κατηγορια εκαναν τα χαρτια τους μεχρι
07- 08 -2008.Συμφωνα παντα με την περσινυ προκυρηξη.
http://www.yen.gr/yen.chtm?prnbr=32620

Λογικα οταν θα βγουν τα αποτελεσματα για το σε ποια σχολη μπηκε τελικα ο καθενας θα ειναι και οσων μπηκαν με πανελληνιες και οσων μπηκαν με απολυτηριο!

Οπότε τα αποτελέσματα θα βγούν σίγουρα μετά τις 10 Σεπτεμβρίου που είναι και η τελευταία μέρα που δέχονται αιτήσεις...Παιδιά γιατί τόσο άγχος για το πότε θα βγούν??Δεν χρειάζεται να σας απασχλεί αυτό....Όταν είναι να βγούν θα βγούν,υπομονή θέλει τί σόι ναυτικοί θα γίνουμε χωρίς υπομονή???

marios.sp
13-08-2009, 16:08
Οπότε τα αποτελέσματα θα βγούν σίγουρα μετά τις 10 Σεπτεμβρίου που είναι και η τελευταία μέρα που δέχονται αιτήσεις...Παιδιά γιατί τόσο άγχος για το πότε θα βγούν??Δεν χρειάζεται να σας απασχλεί αυτό....Όταν είναι να βγούν θα βγούν,υπομονή θέλει τί σόι ναυτικοί θα γίνουμε χωρίς υπομονή???

Απλα μερικα παιδια εχουν αγωνια γιαυτο και οι ερωτησεις...Υπομονη λιγες μερες ακομα!:)

alkiviadis
14-08-2009, 16:27
Απλα μερικα παιδια εχουν αγωνια γιαυτο και οι ερωτησεις...Υπομονη λιγες μερες ακομα!:)

Ναί το καταλαβαίνω αυτό αλλά εφόσον έχουν αγωνία να έχουν και όρεξη να ψάξουν..Όλα αυτά που ρωτάνε έχουν απαντηθεί εκατοντάδες φορές στο τοπικ οπότε ας ρίξουν μια ματιά πριν ρωτήσουν...

haytek
14-08-2009, 23:26
Το θέμα δεν είναι τόσο αγωνίας όσο της διαδικασίας που πρέπει να ακολουθήσεις(να βρεις σπίτι-τουλάχιστον για μένα και όσους διαλέξουν εξωτερική-,να κανεις την εγγραφή) γιατί δεν έχεις τόσο μεγάλο περιθώριο ως προς τον χρόνο..

alkiviadis
15-08-2009, 17:03
Το θέμα δεν είναι τόσο αγωνίας όσο της διαδικασίας που πρέπει να ακολουθήσεις(να βρεις σπίτι-τουλάχιστον για μένα και όσους διαλέξουν εξωτερική-,να κανεις την εγγραφή) γιατί δεν έχεις τόσο μεγάλο περιθώριο ως προς τον χρόνο..

Αυτό όμως φίλε μου δεν αφορά το τόπικ γιατί πολύ απλά δεν είναι αυτού του θέματος..Αν δεν βαριέσαι άνοιξε ένα καινούργιο τόπικ που έχει να κάνει με αυτά τα οποία σε απασχολούν...

marios.sp
24-08-2009, 21:20
Τελειωνει αυριο η αγωνια για τα παιδια που θελουν να μπουν με πανελληνιες στις ΑΕΝ.Ανακοινωνονται οι βασεις!καλα αποτελεσματα σε ολους.:)
http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=1044999&lngDtrID=244

haytek
24-08-2009, 22:41
Ευχαριστούμε .. άΝτε να δούμε :cool:

marios.sp
25-08-2009, 11:35
Και επισημα πλεον τελειωνει η αγωνια!8874 η βαση για οσους ειναι απο γενικο λυκειο!Συγχαριτηρια σε ολους!

Kaptain_Kris
25-08-2009, 12:17
Η αγωνία δεν τελειώνει για κάποιους καθώς δεν έχουν ανακοινωθεί σε πιο μέρος περνάνε οι επιτυχόντες. Ξέρει κανείς πότε θα ανακοινωθούν από το ΥΕΝ ??????

marios.sp
25-08-2009, 12:18
Αναλυτικα,

Για τα παιδια απο Ημερησια Γενικα Λυκεια και ΕΠΑΛ(Β Ομαδα) του 90&,οι βασεις ειναι οι εξης,

Για πλοιαρχους,

ΣΧΟΛΗ ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΓΕΝ.ΣΕΙΡΑ---->8874

ΣΧΟΛΗ ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΚΑΤ ΠΟΛΥΤΕΚ.(10%)---> 9146

ΣΧΟΛΗ ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΚΑΤ ΤΡΙΤ(3%)--->11460

Για μηχανικους,

ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΓΕΝ.ΣΕΙΡΑ -----> 10219

ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΚΑΤ ΠΟΛΥΤΕΚ.(10%)---->9931

ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΚΑΤ ΤΡΙΤ(3%)----->13270

Για τα παιδια απο ημερησια Γενικα Λυκεια του 10%,οι βασεις ειναι οι εξης

Για πλοιαρχους,

ΣΧΟΛΗ ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΓΕΝ.ΣΕΙΡΑ---->9200

ΣΧΟΛΗ ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΚΑΤ ΠΟΛΥΤΕΚ.(10%)--> 12505

ΣΧΟΛΗ ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΚΑΤ ΤΡΙΤ(3%)--->11263

Για μηχανικους,

ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΓΕΝ.ΣΕΙΡΑ -----> 9406

Για τα παιδια απο Εσπερινα Γενικα Λυκεια του 90%,οι βασεις ειναι οι εξης

ΣΧΟΛΗ ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΓΕΝ.ΣΕΙΡΑ--->12657

Για τα παιδια απο ημερησια ΤΕΕ

Για πλοιαρχους,

ΣΧΟΛΗ ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΓΕΝ.ΣΕΙΡΑ---->1075

ΣΧΟΛΗ ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΚΑΤ ΠΟΛΥΤΕΚ.(10%)---> 1180

ΣΧΟΛΗ ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΚΑΤ ΤΡΙΤ(3%)--->1238

Για μηχανικους,

ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΓΕΝ.ΣΕΙΡΑ -----> 1288

Για τα παιδια απο Ημερησια ΕΠΑΛ(ΟΜΑΔΑ Α),οι βασεις ειναι οι εξης,

Για πλοιαρχους,

ΣΧΟΛΗ ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΓΕΝ.ΣΕΙΡΑ---->1006

ΣΧΟΛΗ ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΚΑΤ ΠΟΛΥΤΕΚ.(10%)---> 1062

ΣΧΟΛΗ ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΚΑΤ ΤΡΙΤ(3%)--->1461

Για μηχανικους,

ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΓΕΝ.ΣΕΙΡΑ -----> 1013

marios.sp
25-08-2009, 12:19
Η αγωνία δεν τελειώνει για κάποιους καθώς δεν έχουν ανακοινωθεί σε πιο μέρος περνάνε οι επιτυχόντες. Ξέρει κανείς πότε θα ανακοινωθούν από το ΥΕΝ ??????

Λογικα γυρω στις 20 Σεπτεμβριου!

Kaptain_Kris
25-08-2009, 12:23
Λογικα γυρω στις 20 Σεπτεμβριου!

Τόσο αργά είσαι σίγουρος? Πέρισι δεν είχαν βγεί νωρίς το Σεπτέμβρι (για 1η κατηγορία) ?

marios.sp
25-08-2009, 12:29
Τόσο αργά είσαι σίγουρος? Πέρισι δεν είχαν βγεί νωρίς το Σεπτέμβρι (για 1η κατηγορία) ?

Βγαινουνε ολα μαζι,και για την Πρωτη γενικη κατηγορια και για την Δευτερη και για την Τριτη.Περυσι τα παιδια απο την Τριτη κατηγορια μπορουσαν να κανουν τα χαρτια τους μεχρι 07-08 ενω φετος μεχρι 10-09,οποτε λογικα δεν θα βγουν οπως περυσι(4 Σεπτεμβριου) αφου δεν θα εχει περασει η διορεια για τα παιδια που πανε με απολυτηριο!

Pavliaris
25-08-2009, 12:48
Τελειωνει αυριο η αγωνια για τα παιδια που θελουν να μπουν με πανελληνιες στις ΑΕΝ.Ανακοινωνονται οι βασεις!καλα αποτελεσματα σε ολους.:)
http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=1044999&lngDtrID=244

oi upolipoi omws pou eimaste me apolutirio tha mas faei i agwnia gia ligo kairo akoma....!!! KALI EPITUXIA SE OLOUS :)

haytek
25-08-2009, 12:50
Και επίσημα ΑΕΝ Πλοιάρχων με σειρά 019... :p

marios.sp
25-08-2009, 13:02
Και επίσημα ΑΕΝ Πλοιάρχων με σειρά 019... :p

Και εγω επισημα πλεον με σειρα 049..:p

perlasmeister
25-08-2009, 13:14
sygxaritiria se osous perasan

Kaptain_Kris
25-08-2009, 13:34
Και εγω επισημα πλεον με σειρα 049..:p

Τι βαθμό έβγαλες φίλε (αν επιτρεπεται) ?

marios.sp
25-08-2009, 13:35
Τι βαθμό έβγαλες φίλε (αν επιτρεπεται) ?

10833 μορια!

Angus
25-08-2009, 13:37
Σειρα 0025 :eek:

Kaptain_Kris
25-08-2009, 13:38
Το να πέσει η βάση φέτος στην πλοιάρχων δεν το περίμενα, τι να πω για τους μηχανικούς, ακόμα και τα 10000 μόρια πέρασε.

marios.sp
25-08-2009, 13:41
Το να πέσει η βάση φέτος στην πλοιάρχων δεν το περίμενα, τι να πω για τους μηχανικούς, ακόμα και τα 10000 μόρια πέρασε.

Ναι αλλα απο οτι ειδα εχει μονο 2 επιτυχοντες η μηχανικων (απο τα Γενικα Ημερησια Λυκεια)!!

Kaptain_Kris
25-08-2009, 13:43
Ναι αλλα απο οτι ειδα εχει μονο 2 επιτυχοντες η μηχανικων (απο τα Γενικα Ημερησια Λυκεια)!!

Ποοο τόσο λίγο? Που το είδες ?

marios.sp
25-08-2009, 13:46
Ποοο τόσο λίγο? Που το είδες ?

http://www.in.gr/news/Reviews/Review497490/assets/2009AEI-H-90.txt

Δες τον αριθμο 818(στην 5η σελιδα)!Λεει θεσεις 141 επιτυχοντες 2:confused:

Kaptain_Kris
25-08-2009, 13:49
http://www.in.gr/news/Reviews/Review497490/assets/2009AEI-H-90.txt

Δες τον αριθμο 818(στην 5η σελιδα)!Λεει θεσεις 141 επιτυχοντες 2

Ποπο τρομερό να έχει τόσο λίγους. Ελπίζω όμως να μπούν αρκετοί με απολυτήριο.

marios.sp
25-08-2009, 13:54
Ποπο τρομερό να έχει τόσο λίγους. Ελπίζω όμως να μπούν αρκετοί με απολυτήριο.

Απο οτι ειδα μονο 10 ατομα μπηκαν συνολικα μηχανικων!Τωρα τι να πω?κανω λαθος??

mpakos
25-08-2009, 15:08
πρώτα από όλα μπράβο σε όσους περασανε στη σχολή..και μια ερωτηση..επειδή εγω δινω του χρονου εισαγωγικες εξετασεις μήπως μπορειτε να μου πειτε τι πεδιο διαλέγω και ποσες ειναι οι σχολες για πλοιαρχος εμπορικου ναυτικου????

DiMa_GR
25-08-2009, 15:12
paidia exw kanei aithsh gia nampw stn AEN me apoluthrio .. alla exw epile3h mono ploiarxwn an dn perasw .. 8a mporw na mpw san mhxanikos na exei 8eseis ??

LIZZIE
25-08-2009, 15:20
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ.!!ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΜΑ ΠΙΑ ΣΠΟΥΔΑΣΤΡΙΑ ΣΤΙΣ ΑΕΝ ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ ΜΕ ΣΕΙΡΑ 005

billl
25-08-2009, 15:24
paidia exw kanei aithsh gia nampw stn AEN me apoluthrio .. alla exw epile3h mono ploiarxwn an dn perasw .. 8a mporw na mpw san mhxanikos na exei 8eseis ??
poso apoluthrio exeis?

DiMa_GR
25-08-2009, 15:30
poso apoluthrio exeis?
exw apoluthrio 11,2 :(

billl
25-08-2009, 15:31
exw apoluthrio 11,2 :( kana lower?

DiMa_GR
25-08-2009, 15:32
kana lower?
mpa .. !! :(
tpt ..

billl
25-08-2009, 15:35
mpa .. !! :(
tpt ..
μην χανεις τις ελπιδες σου περσι πηραν μεχρι το 9,5 στους επιλαχοντες

DiMa_GR
25-08-2009, 15:36
μην χανεις τις ελπιδες σου περσι πηραν μεχρι το 9,5 στους επιλαχοντες
dn 3erw r file ... fetoc mazeuthkan polloi ... :(
dn pisteuw na perasw ...

billl
25-08-2009, 15:37
dn 3erw r file ... fetoc mazeuthkan polloi ... :(
dn pisteuw na perasw ...
ποσοι μαζευτικαν?ξερεις αριθμο?

DiMa_GR
25-08-2009, 15:40
ποσοι μαζευτικαν?ξερεις αριθμο?
oxi .. alla ktlba otn phga na kanw ta xartia mu ..
k osoi ein edw st forum .. sgra panw apo 300 atoma .. k h blkeia pou ekna ein oti dn dhlwsa k ploiarxwn k mhxanikwn na exw poio polles elpidec .. :(

billl
25-08-2009, 15:42
oxi .. alla ktlba otn phga na kanw ta xartia mu ..
k osoi ein edw st forum .. sgra panw apo 300 atoma .. k h blkeia pou ekna ein oti dn dhlwsa k ploiarxwn k mhxanikwn na exw poio polles elpidec .. :(
ρε συ ολοι λενε οτι τους περνουν ολους γιατι φευγουν οι μισοι..εγω νομιζω οτι θα μπεις με τους επιλαχοντες

marios.sp
25-08-2009, 15:43
πρώτα από όλα μπράβο σε όσους περασανε στη σχολή..και μια ερωτηση..επειδή εγω δινω του χρονου εισαγωγικες εξετασεις μήπως μπορειτε να μου πειτε τι πεδιο διαλέγω και ποσες ειναι οι σχολες για πλοιαρχος εμπορικου ναυτικου????

2ο,4ο!Τι ενοεις ποσες ειναι?

billl
25-08-2009, 15:44
ρε συ ολοι λενε οτι τους περνουν ολους γιατι φευγουν οι μισοι..εγω νομιζω οτι θα μπεις με τους επιλαχοντες
βασικα ακομα εχεις καιρο πηγαινε να κανεις αλλη αιτηση..δεν γινετε να κανεις καινουργια??παρε τηλ στη σχολη

DiMa_GR
25-08-2009, 15:44
epilaxontec ti akribwc ein ?? :S
to mono kalo ein oti dhlwsa olec thc sxolec ... elpizw kapou 8a perasw alla dn polu pisteuw .. :(
tCpa .. kt pou h8ela na ma8w se periptwsh pou dn pernaw to apoluthrio to kratane ?

billl
25-08-2009, 15:45
epilaxontec ti akribwc ein ?? :S
to mono kalo ein oti dhlwsa olec thc sxolec ... elpizw kapou 8a perasw alla dn polu pisteuw .. :(
tCpa .. kt pou h8ela na ma8w se periptwsh pou dn pernaw to apoluthrio to kratane ?
δεν νομιζω..παρτους ενα τηλ και ρωτα αν μπορεις να δηλωσεις και μηχανικος ειναι νωρις ακομα!!!επιλαχοντες ειναι επιπλεον ατομα που παιρνουν αργοτερα δλδ 2α αποτελεσματα..δεν ξερω ομως για ποιο λογο ειναι περιπου 130 ατομα

DiMa_GR
25-08-2009, 16:10
δεν νομιζω..παρτους ενα τηλ και ρωτα αν μπορεις να δηλωσεις και μηχανικος ειναι νωρις ακομα!!!επιλαχοντες ειναι επιπλεον ατομα που παιρνουν αργοτερα δλδ 2α αποτελεσματα..δεν ξερω ομως για ποιο λογο ειναι περιπου 130 ατομα
ok .. phra sthn AEN thc mhxaniwnas rwthsa an mporw na alla3w thn epilogh mu .. k me eipan na paw thl aurio to prwi stn ?spoudasthkh merimna? .. mporeic na e3hghseic lg .. an 3ereic .. :)